101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Cheerleaders z całej Polski tańczą w KTT

Data publikacji: 15.03.2019 13:48
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
12. Mistrzostwa Polski Cheerleaders

12. Mistrzostwa Polski Cheerleaders
Kielce. 15.03.2019 / Fot. Bartosz Kruk

Ponad 2 tysiące uczestników z całej Polski bierze udział w 12. Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Prezentacje oceniane są w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca. W stolicy województwa świętokrzyskiego pojawili się reprezentanci 31 miast, w tym Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Sandra, Marysia, Laura i Dominika z grupy UKS Active przyjechały na mistrzostwa z Gdyni. Dziewczyny stwierdziły, że najważniejsza jest zdrowa rywalizacja.

- Przyjeżdżają tu zespoły z różnych zakątków kraju. Nie wchodzimy w konflikty z innymi uczestnikami, ponieważ jest to niepotrzebne. Obserwujemy ich występy i zastanawiamy się co jeszcze możemy poprawić. Znają się też nasi trenerze, dlatego ostra rywalizacja nie jest pożądana - podkreśliły uczestniczki.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, a współorganizatorem Kielecki Teatr Tańca. Choreografie zostaną przedstawione w trzech różnych kategoriach: Cheer, Cheer Dance i Pom Dance. Elżbieta Pańtak, dyrektor KTT stwierdziła, że na przestrzeni lat zmieniła się rola tych zespołów. Wcześniej ich głównym zadaniem było dopingowanie drużyn i kibiców do aktywniejszego zachowywania na meczach. Obecnie już im to nie wystarcza.

- Same chcą startować w zawodach i wyjeżdżać na spotkania w innych miastach. Dlatego też widać postęp w choreografiach. Są one bardziej skomplikowane i połączone z akrobacjami - mówi Elżbieta Pańtak.

Podczas rywalizacji turniejowej, zespoły oraz duety prezentują się przed międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski. Gala 12. Mistrzostw Polski Cheerleaders zaplanowana jest na sobotę o godzinie 17:30.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution