101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pacjenci będą przyjmowani w komfortowych warunkach

Data publikacji: 15.03.2019 15:29
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Ośrodek Zdrowia w Mircu

Ośrodek Zdrowia w Mircu
Mirzec / Fot. SPOZ Mirzec

Rozpoczęła się przebudowa ośrodka zdrowia w Mircu. Wnętrze budynku będzie niemal całkowicie przebudowane. Elżbieta Tunia-Niewczas, kierownik placówki i lekarz podkreśla, że od dawna czekała na taką inwestycję. Prace obejmą wymianę instalacji elektrycznej, ciepłowniczej i wodno-kanalizacyjnej. Przebudowane zostaną pomieszczenia, wymieniona posadzka i pokrycie ścian. Remont obejmie także wymianę części wyposażenia. Mają trafić tam nowe aparaty do USG i EKG oraz sprzęt laboratoryjny.

Wójt Mirosław Seweryn podkreśla, że przy budynku zamontowana zostanie winda dla pacjentów, zdemontowany natomiast zostanie podjazd dla wózków. Po zakończeniu remontu rejestracja pacjentów będzie odbywać się na parterze.

Prace w budynku prowadzone są najpierw na piętrze, następnie przebudowany zostanie parter. Podczas remontu cały czas w ośrodku przyjmowani są chorzy, tymczasowo gabinety i pomieszczenia zostały ścieśnione. Pacjenci z dużym zrozumieniem podchodzą do remontu, jak mówią - są gotowi znieść niedogodności, aby później cieszyć się komfortowym budynkiem. Mirzecki ośrodek obejmuje opieką ponad sześć i pół tysiąca pacjentów.

Prace budowlane w mirzeckim ośrodku zdrowia będą kosztowały ponad milion 400 tysięcy złotych. Połowa to unijne dofinansowanie. Planowany termin zakończenia prac to 20 sierpnia tego roku.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution