101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co uczniowie wiedzą o ZUS-ie? Okazuje się, że sporo

Data publikacji: 15.03.2019 15:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Laureaci piątej edycji regionalnego etapu olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń

Laureaci piątej edycji regionalnego etapu olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń
Kielce. 15.03.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego z Włoszczowy zwyciężyli w wojewódzkim etapie konkursu „Warto Wiedzieć Więcej”, organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami z zakresu ubezpieczeń społecznych, informuje Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS. - Półfinaliści odpowiadali na pytania z zakresu świadczeń, dochodu, zasiłków, jak również historii ubezpieczeń społecznych w naszym kraju. To wiedza, która przyda się w dorosłym życiu – dodaje Paweł Szkalej.

Paweł Stawowczyk ze zwycięskiej szkoły wziął udział w konkursie po raz drugi i także w tym roku on i dwoje jego kolegów zdobyli najwięcej punktów. - Pytania w tym roku były trudniejsze, niż w ubiegłym. Najwięcej trudności sprawiło nam pytanie dotyczące zasiłku macierzyńskiego oraz okresów składkowych i nieskładkowych. W ubiegłym roku także udało nam się wygrać tę olimpiadę, także jeden indeks na uczelnię wyższą już mam – dodał Paweł Stawowczyk.

Etap centralny olimpiady odbędzie się w Warszawie. Na zwycięzców, oprócz nagród rzeczowych: laptopów, czy tabletów, czekają indeksy kilku uczelni. Projektowi patronuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution