101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Praca biurowa najbardziej interesująca. Młodzież nie chce pracować fizycznie

Data publikacji: 15.03.2019 15:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Targi Pracy i Edukacji w Opatowie

Targi Pracy i Edukacji w Opatowie
Opatów. 15.03.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Młodzi ludzie nie są zainteresowani pracą fizyczną w budownictwie i kamieniarstwie – żalą się przedsiębiorcy z powiatu opatowskiego, którzy wystawili oferty na Targach Edukacji i Pracy w Opatowie. Wchodzący na rynek, oczekują wysokich zarobków, tymczasem przedsiębiorcy mówią, że jeśli koszty zatrudnienia nie zostaną zmniejszone, nie będą w stanie finansowo usatysfakcjonować potencjalnych pracowników. Podkreślają, że dzisiejsza młodzież zainteresowana jest bardziej pracą biurową.

To zdanie potwierdza Agata Mirecka z firmy doradztwa biznesowego Vector. Jak mówi, młodzi ludzie zainteresowani są pracą w księgowości czy sekretariatach, często pytają o szanse na zatrudnienie po odbyciu kursu. Atrakcyjna jest możliwość odbycia stażu oraz ewentualnego zatrudnienia u danego pracodawcy.

W czasie targów prowadzony był nabór do projektu świętokrzyskich OHP „Od szkolenia do zatrudnienia”. Dawid Tobiasz, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Kielcach informuje, że do końca kwietnia w czasie trwania programu 70 uczestników, w tym 10 z powiatu opatowskiego, zostanie wystylizowanych na dobrze wyglądającego pracownika.

- To jeden z etapów tego projektu. To kreowanie wizerunku. Podopieczny pójdzie do fryzjera, kosmetyczki, następnie kupimy mu odpowiednie ubranie przy pomocy stylisty, aby odpowiadał wyglądem do poszukiwanego stanowiska - wyjaśnia Dawid Tobiasz i wskazuje, że potencjalny pracownik podlega ocenie wyglądu w myśl zasady „Jak cię widzą, tak cię piszą”.

Na targach nie zabrakło Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, która promowała Wojska Obrony Terytorialnej, ale udzielała także informacji dotyczących składania dokumentów do szkół wojskowych, które maturzyści powinni dostarczyć do końca marca. Przedsiębiorcy poszukiwali głównie kucharzy oraz fryzjerek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution