101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

"Jedynki" PO na listach Koalicji Europejskiej do europarlamentu

Data publikacji: 15.03.2019 15:59
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Komentarze
Róża Thun

Róża Thun
Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun "jedynką" na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim. Z miejsca piątego startować ma obecny europoseł Bogusław Sonik.

Zarząd Platformy zatwierdził kandydatów partii na listy wyborcze Koalicji Europejskiej, tworzonej przez PO, PSL, SLD, Nowoczesną i Zielonych. Zgodnie z ustaleniami koalicjantów, PO wskazać ma kandydatów na siedem "jedynek", a pozostałe ugrupowania w Koalicji Europejskiej otworzą sześć list - po trzy "jedynki" przypadły PSL i SLD. Ani Nowoczesna, ani Zieloni nie wskazały żadnego kandydata na pierwsze miejsca list wyborczych.

Kandydatów PO na listy Koalicji Europejskiej w poszczególnych okręgach wyborczych zaprezentował na konferencji prasowej lider partii Grzegorz Schetyna. Są wśród nich: były szef MSZ Radosław Sikorski, byli premierzy: Ewa Kopacz i Jerzy Buzek, europosłowie: Janusz Lewandowski, Adam Szejnfeld, Jarosław Wałęsa i Michał Boni, a także szefowa PAH - Janina Ochojska, były reprezentant Polski w skoku wzwyż Władysław Kozakiewicz oraz była minister sportu Joanna Mucha, były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i szef PO na Mazowszu Andrzej Halicki.

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będą rozmowy PO z Dariuszem Rosatim, by przyjął drugie miejsce na liście mazowieckiej, na tej liście znajdzie się też Danuta Huebner.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution