101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielka rywalizacja młodych kieleckich inżynierów

Data publikacji: 15.03.2019 22:10
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Prawie 100 studentów zgłosiło swój udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową, organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską. To już druga edycja tego wydarzenia. Jak mówi Kamil Dziewit, rzecznik prasowy politechniki, uczelnię wspiera Kielecki Park Technologiczny.

- Podobnie jak w poprzedniej edycji, studenci zgłaszają swoje prace inżynierskie, które złożyli w ubiegłym roku. Jurorami są firmy. Ich przedstawiciele oceniają prace i wybierają najlepsze - tłumaczy rzecznik politechniki.

Kielecka uczelnia organizując konkurs chce ułatwić najlepszym młodym inżynierom kontakt z potencjalnym pracodawcą. Natomiast przedsiębiorcy mogą w bezpośredni sposób wybrać najlepszych, ich zdaniem, studentów lub absolwentów politechniki i zaproponować im zatrudnienie.

Jak mówi Kamil Dziewit, prace dyplomowe będą oceniać przedstawiciele firm liczących się na rynku.
- To jest między innymi Transition Technologies, który będzie oceniał prace z informatyki, Anna-Bud w obszarze budownictwa, podobnie firma Promost. Z kolei firma Detan oceni prace z architektury, a Instytut OZE z mechaniki i budowy maszyn - wymienia rzecznik Politechniki Świętokrzyskiej.

Jak dodaje Kamil Dziewit, rozmowy z innymi firmami zainteresowanymi byciem jurorem wciąż trwają. Prace oceniane są w kilku różnych tematycznych kategoriach. Najlepszych troje autorów z danej dziedziny otrzymuje nagrody rzeczowe warte w sumie 4,5 tysiąca złotych.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest w maju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution