101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowe atrakcje na Kadzielni. Co przygotowano?

Data publikacji: 16.03.2019 07:25 / Data aktualizacji: 16.03.2019 14:23
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Kadzielnia

Kielce. Kadzielnia
16.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Sztuczny wodospad, tarasy widokowe oraz ścieżki dla pieszych powstają na kieleckiej Kadzielni. Prace są już na bardzo zaawansowanym poziomie. Prawdopodobnie już wiosną mieszkańcy regionu będą mogli zobaczyć i skorzystać z nowych atrakcji.

Tomasz Pierzak z Geoparku informuje, że ścieżki pieszo-rowerowe zostały usytuowane tak, aby zwiedzający mogli obejść dookoła Skałki Geologów.

- Zależy nam na tym, aby poprawić infrastrukturę i uatrakcyjnić to miejsce. Prosili nas o to także mieszkańcy - mówi Tomasz Pierzak.

Wiosną na zboczu kamieniołomu od strony skateparku zostanie uruchomiony sztuczny wodospad.

- Jest już wykonana infrastruktura wodospadu, jednak nie widać jej, ponieważ czekamy na przyłączenie instalacji elektrycznej do sieci PGE. Jak zostanie to dokonane, będziemy go uruchamiać - wyjaśnia Tomasz Pierzak.

Jak informowaliśmy, z zestawiania przygotowanego przez kielecki Geopark wynika, że amfiteatr „Kadzielnia” jest najaktywniejszą i najpopularniejszą sceną plenerową w Polsce. W zeszłym roku w koncertach i wydarzeniach, które odbyły się w tym miejscu, uczestniczyło 95 tysięcy widzów. Od maja do października zorganizowano rekordową liczbę 24 wydarzeń. Dla porównania amfiteatr w Zielonej Górze zorganizował 20 imprez. W wydarzeniach biorą udział widzowie z całej Polski.

Zdaniem Tomasza Pierzaka nowe atrakcje na Kadzielni uatrakcyjnią ten teren i spowodują, że osoby, które przyjeżdżają na koncerty, będą mogły wybrać się na dłuższy spacer. Koszt całej inwestycji wynosi 5 milionów 700 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą ze środków unijnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution