101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Po raz pierwszy założą żołnierski mundur

Data publikacji: 16.03.2019 09:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Kolejne wcielenie WOT

Kielce. Kolejne wcielenie WOT
16.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 100 ochotników, z całego województwa świętokrzyskiego, rozpoczyna szkolenie podstawowe w Wojskach Obrony Terytorialnej. Żołnierze dopełnią dziś wszystkich formalności, sprawdzą się na teście z wychowania fizycznego, zjedzą swój pierwszy wojskowy posiłek i po raz pierwszy założą mundur żołnierza Wojska Polskiego.

- Potem ochotnicy przejadą do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie, gdzie przejdą szkolenia z zakresu praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki i przetrwania w trudnych warunkach - informuje pułkownik Artur Barański, dowódca świętokrzyskiej Brygady WOT.

- Przede wszystkim żołnierze mają zapoznać się z wyposażeniem, ale także nauczą się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej - mówi płk Artur Barański.

Wśród ochotników jest prawie 20 pań, które chcą służyć w tej formacji. Wśród nich jest Monika Gębska.

- Wojsko było moim niespełnionym marzeniem. Kiedy okazało się, że mogę przystąpić do WOT-u, postanowiłam, że spróbuje. Nie mam większych obaw. Wierze, że dam radę - powiedziała Monika Gębska.

Ewa Grajcar stwierdziła z kolei, że zastanawia ją, jak wygląda służba w tej formacji. Do wzięcia udziału w szkoleniu namówili ją najbliżsi.

- Rozmawiałam z koleżanką, a także z dziećmi. Trochę się boję, ale myślę, że będzie dobrze - stwierdziła Ewa Grajcar.

Zwieńczeniem trudu i wysiłku włożonego w wyszkolenie będzie wypowiedzenie słów Roty podczas przysięgi wojskowej, która odbędzie się 31 marca na ostrowieckim Rynku. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution