101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kosiarka, która sama kosi i ciągnik napędzany metanem. AGROTECH z rolniczymi trendami

Data publikacji: 16.03.2019 11:25
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Ciągnik New Holland napędzany metanem

Kielce. 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Ciągnik New Holland napędzany metanem
16.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Tłumy zwiedzających uczestniczą w 25. Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH. Dużą popularnością wśród uczestników cieszy się ciągnik napędzany metanem. - Jest to nowość na rynku - podkreśla Kamil Deląg z firmy New Holland.

Maszyna miała już premierę na świecie, jednak w Polsce pokazywana jest po raz pierwszy.

- Silnik ma 6 cylindrów i 180 koni mechanicznych. Jednorazowo można zatankować 300 litrów metanu. To pozwala przepracować nawet cały dzień - mówi Kamil Deląg.

Firma jest przygotowana do seryjnej produkcji maszyny, jednak są pewne przeszkody. Jedną z nich jest infrastruktura. Rolnik, który chciałby korzystać z urządzenia, powinien znajdować się w promieniu 20 km od stacji CNG, ale w Polsce nie jest to jeszcze możliwe.

Nowością na rynku rolniczym jest także kosiarka automatyczna z napędem na cztery koła, który pozwala skosić obszary o nachyleniu do 70 procent. Piotr Warda, dealer firmy Husqvarna informuje, że urządzenia całkowicie wyręcza użytkownika w tej czynności.

- Trawa jest koszona regularnie, codziennie. Ucinany jest ten dobowy przyrost, który zostaje na trawniku i nawozi grunt, przez to trawnik staje się żyzny i bardziej zielony. Urządzenie jest inteligentne. Przy spadku energii automatycznie wraca do bazy - mówi Piotr Warda.

Kosiarka będzie w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Cena, w zależności od wielkości urządzenia, będzie wahała się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Zwiedzający przyjechali na Targi z całej Polski. Wśród nich był Cezary z województwa lubelskiego.

- Przyjechałem zobaczyć nowości. Jestem bardzo zadowolony, że jest tu taki duży wybór sprzętu. Mój tato ma gospodarstwo i często mu pomagam, dlatego zależy nam na tym, aby mieć rozeznanie na rynku rolniczym - mówi Cezary.

Targom AGROTECH po raz 19. towarzyszy wystawa LAS-EXPO, na której 50 firm prezentuje najnowsze osiągnięcia w produkcji maszyn dla przemysłu drzewnego. Ubiegłoroczną ekspozycję w Targach Kielce odwiedziło 70 tysięcy osób.

Targi otwarte są dzisiaj do godziny 17:00, natomiast jutro od 9:00 do 17:00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution