101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Najmłodsi obywatele Ostrowca oficjalnie powitani

Data publikacji: 16.03.2019 13:51
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ostrowiec Świętokrzyski. V Mleczna Gala
16.03.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Około 60 dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem byli gośćmi piątej edycji „Mlecznej Gali” organizowanej przez Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tradycyjnie zorganizowana została ona w hali sportowej Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Sandomierskiej.

Impreza jest formą powitania najmłodszych ostrowczan. Tym razem zaproszono dzieci urodzone od maja do sierpnia 2018 roku. Rodzice podkreślają, że spotkanie zarówno dla dzieci, jak dla nich samych jest interesujące. Stwarza bowiem możliwość wymiany doświadczeń oraz poznania się rodziców i rówieśników. Jak mówią, ciekawy był też wykład dotyczący żywienia.

Tematem prelekcji były sposoby postępowania z „niejadkami”. Wykład poprowadziła doktor Ewa Winnicka, specjalizująca się w terapii zaburzeń karmienia i połykania. Jak podkreśliła, nie należy zmuszać i nie nakłaniać dziecka do jedzenia. 

- Nie biegać z łyżeczką i nie zabawiać podczas posiłku - mówi.

Dodaje, że naturalnym mechanizmem poznawczym dla dziecka jest zabawa, dlatego też najmłodsi powinni mieć możliwość zabawy jedzeniem, poznawania kształtu, wyglądu i smaku. Wskazuje, że nawyki żywieniowe wykształcone od pierwszych miesięcy mają bardzo duży wpływ na przyszłe życie, także na to, czy dziecko będzie otyłe. 

„Mleczna Gala” odbyła się pod hasłem „Bociania sprawka - prezydencka wyprawka”. Wszyscy najmłodsi goście otrzymali od prezydenta miasta paczki z upominkami.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution