101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Cheerleaders tylko dla młodych? W KCK udowodnili, że nie

Data publikacji: 16.03.2019 21:46
Autor: Monika Miller / Kategoria: Kultura
Komentarze

12. Mistrzostwa Polski Cheerleaders
Kielce. 16.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Reprezentanci 31 miast uczestniczą w 12. Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które trwają w Kielcach. Najmłodsza uczestniczka ma 4 lata, a najstarsza w tym roku skończyła 80 lat.

- To pokazuje, że taniec łączy pokolenia - twierdzą członkinie drużyny Happy Ladies z Leszna.

Barbara Mroczkowska, założycielka zespołu, informuje, że w ich grupie najmłodsza kobieta ma 54 lata.

- Tańczymy od pięciu lat. Mamy już wiele osiągnięć, a to dlatego, że jesteśmy zdyscyplinowane. Cieszymy się, że w ramach solidarności międzypokoleniowej możemy uczestniczyć w tych mistrzostwach. Biorą w nich udział nasze wnuczki, córki i my - babcie - powiedziała Barbara Mroczkowska.

Grupy tancerzy przyjechały z całej Polski. Wśród uczestniczek jest także Krystyna Byra, główna księgowa Polskiego Radia Olsztyn.

- Zapoczątkowała to moja córka i bratanica. Zawoziłam je na treningi i musiałam czekać. Okazało się, że mamy innych dziewczynek w tym samym czasie tańczyły w zespole 29+. W związku z tym postanowiłam, że ja też spróbuję. Po czasie stało się to moją pasją, która zajmuje sporo czasu. Ten sport daje jednak dużą satysfakcję, szczególnie jeżeli uda się wygrać - powiedziała Krystyna Byra.

Bartosz Penkala, prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, twierdzi, że początki dla wielu osób mogą być naprawdę trudne. Niektórzy mają problemy już na rozgrzewce.

- Na turniejach obserwuję szczególnie tancerzy ze starszych grup i widzę progres. Uczestnicy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tym sportem, zaczynają bardzo dbać o siebie. Często przechodzą na diety i ćwiczą na siłowni. To bardzo dobrze wpływa na ich stan psychiczny i fizyczny - mówi Bartosz Penkala.

Gala 12. Mistrzostw Polski Cheerleaders odbyła się w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution