101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Youtuberzy inspirują i edukują… rolników. I mają rzesze fanów

Data publikacji: 17.03.2019 14:31
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kielce. Spotkanie z blogerami i youtuberami rolniczymi

Kielce. Spotkanie z blogerami i youtuberami rolniczymi
Kielce. 17.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Znani youtuberzy z branży rolniczej rozmawiali z widzami swoich filmików w Targach Kielce podczas wystawy AGROTECH. Podczas spotkania sala wypełniła się po brzegi, a wśród słuchaczy największą grupę stanowili młodzi ludzie, w tym nastoletni rolnicy, którzy chętnie robili sobie zdjęcia z idolami z sieci.

Jak mówi 18-letni Robert z Markowej, rolnicy-youtuberzy są bardzo rozpoznawalni w swoim środowisku. Robert, jak wielu uczestników spotkania, sam od dwóch lat nagrywa i udostępnia filmy. Dotyczą one jego pasji, czyli maszyn rolniczych. Na spotkanie przyszedł, żeby poznać innych youtuberów, porozmawiać o rolnictwie i przygotowaniu filmików oraz uczyć się tego od najlepszych.

Spotkanie prowadzili autorzy kanałów: Rolnik Szuka, Słomek 14 i Mateo780. Rodzina Michała Słomskiego prowadzi gospodarstwo od 7 pokoleń. Michał postanowił dzielić się zgromadzoną wiedzą w nowoczesny sposób i kręci filmy od 10 lat.

- Kręcenie filmików to pasja. Edukuję widzów w branży agrotechnicznej. Pokazuję m.in. jak wygląda cały cykl od siewu do zbiorów. Wszystkie filmy powstają w kabinie ciągnika bądź kombajnu, w terenie. Każdy odcinek ma od 20 do 100 tysięcy wyświetleń. Chętnie odpowiadam na pytania widzów, a dzięki ich opinii sam się dowiaduję nowych rzeczy. Jest to forma wymiany doświadczeń - wyjaśnia Michał Słomski.

Rolnicy z Lubelszczyzny przyznali w rozmowie z Radiem Kielce, że chcieli poznać swoich idoli, bo z ich filmów czerpią praktyczną wiedzę dotyczącą swojej pracy. Technika rolnicza jest coraz bardziej nowoczesna i oglądanie takich kanałów pozwala być na bieżąco w różnych profilach gospodarstw.

W sumie podczas Targów AGROTECH można zwiedzić stoiska 750 wystawców z 25 krajów. Wystawa potrwa dziś do godziny 18.00. Rok temu Targi odwiedziło 70 tysięcy osób.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution