101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowice przygotowują się do wiosny

Data publikacji: 17.03.2019 14:45
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Starachowice. Skwer przy ul. Kardynała Wyszyńskiego

Starachowice. Skwer przy ul. Kardynała Wyszyńskiego
Starachowice. 17.03.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Rozpoczęły się prace na terenach zielonych w mieście. To część dużego projektu rewitalizacji Starachowic, dzięki któremu nowe oblicze zyska w sumie pięć skwerów. W tym roku, zmienią się dwa miejsca: okolice wiaduktu, czyli ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także ulica 1 Maja.

W pierwszym miejscu powstanie ścieżka rowerowa i dodatkowy chodnik. Pojawią się kosze, ławki i pojemniki na psie odchody. Będzie także remont schodów prowadzących na osiedle położone powyżej ulicy. Charakterystycznym punktem będzie napis „Starachowice”, który znajdzie się na zboczu osiedla. Początkowo miał być wykonany z roślin, ale koncepcja została zmieniona, aby był widoczny również zimą. Na pewno będzie podświetlony. Prace przy wiadukcie będą prowadzone w ten sposób, aby można było w przyszłości wybudować trzeci pas ruchu. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej do tej inwestycji.

W tym roku, gmina wykona dwa z pięciu skwerów, ponieważ tylko dla nich został wyłoniony wykonawca. Do końca września tego roku powstanie jeszcze skwer za Starachowickim Centrum Kultury. Trzy kolejne punkty, które dopiero w przyszłości zmienią się w zielone skwery znajdują się na osiedlu Majówka, w okolicy targowiska miejskiego i powyżej Alei Armii Krajowej. Na wykonanie tych zadań gmina będzie szukać wykonawców.

Starachowice zdobyły na ten projekt 85-procentowe dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całość prac będzie kosztowała 2 miliony 700 tysięcy złotych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution