101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Skansen w Tokarni oblegany. To za sprawą słonecznej pogody i tańszych biletów

Data publikacji: 17.03.2019 16:26
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Skansen w Tokarni

Skansen w Tokarni
Tokarnia. 17.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Weekend za pół ceny i piękna, słoneczna pogoda przyciągnęły w niedzielę do województwa świętokrzyskiego turystów z różnych części kraju. Tylko dziś Park Etnograficzny w Tokarni odwiedziło ponad 300 osób. To wyjątkowo wysoka frekwencja, jak na trwający jeszcze w skansenie zimowy sezon turystyczny – przyznaje przewodnik muzealny Stanisław Papka.

- Już sama pogoda wpłynęła na zwiększone zainteresowanie spacerem po skansenie, ale zniżki też miały znaczenie. Przyjechało dużo rodzin z dziećmi. Turyści dopytywali o poszczególne obiekty i chętnie szukali dodatkowej wiedzy i ciekawostek o eksponatach - dodaje przewodnik.

Niektórzy turyści dziś byli w Tokarni po raz pierwszy, tak jak członkowie zespołu ludowego „Urzeczeni” z Mazowsza. Zachęcił ich do tego jeden z członków grupy, Jan Wrochna, a tańsze bilety okazały się miłą niespodzianką. Podkreśla, że zobaczenie na żywo kultury i historii wsi kieleckiej jest dla nich bardzo ciekawe.

Dla innych turystów to właśnie weekend za pół ceny był inspiracją do wiosennych wycieczek. Pani Katarzyna wraz z rodziną przyjechała do Tokarni z Krakowa. Od dawna chciała odwiedzić to miejsce, ale tańsze bilety i piękna pogoda stały się dodatkową motywacją. Według niej takie akcje zachęcają do wyjścia z domu i zwiedzania.

Do ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” włączyło się około 30 atrakcji w regionie świętokrzyskim m.in. Centrum Nauki Leonardo da Vinci, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie i Zamek Królewski w Chęcinach. Turyści mogli też liczyć na zniżki w niektórych hotelach i restauracjach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution