101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Staszów taneczną stolicą Polski

Data publikacji: 17.03.2019 18:18
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konfrontacje zespołów tanecznych

Konfrontacje zespołów tanecznych
Staszów. 17.03.2019 / Fot. Staszowski Ośrodek Kultury

Przez dwa dni Staszów był taneczną stolicą Polski. W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego wzięło udział ponad 180 par. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także Świętokrzyskie Konfrontacje Taneczne o Puchar Burmistrza Miasta. W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali dzisiaj przedstawiciele wielu klubów tanecznych z naszego regionu. Wystąpiły pary tańca towarzyskiego oraz soliści.

Zosia i Wiktor mówili naszej reporterce, że nie wyobrażają sobie życia bez tańca. Bez niego byłoby nudno i pusto. Wiktor przyznał, że do tańca towarzyskiego namówiła go jego mama. Najpierw bardzo nie lubił aktywności ruchowej, ale teraz chodzi na treningi z wielką chęcią i zapałem.

Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć powiedział, że Świętokrzyskie Konfrontacje Taneczne to okazja do wypromowania młodych tancerzy, pokazania ich umiejętności i porównania.

- Takie wydarzenia mobilizują do jeszcze bardziej wytężonej pracy, podnoszenia poprzeczki. Jestem przekonany, że wielu tancerzy, których oglądamy dzisiaj jako dzieci rozbłyśnie w przyszłości - powiedział burmistrz Kopeć.

Świętokrzyskie Konfrontacje Taneczne odbyły się w Staszowie po raz dziewiąty.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution