101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dwie firmy z regionu z certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Data publikacji: 18.03.2019 10:30 / Data aktualizacji: 19.03.2019 13:09
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik , Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości /Źródło: PAP
Komentarze
Warszawa. Wręczenie certyfikatów Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Na zdjęciu od lewej Andrzej Duda  Prezydent RP i Dariusz Kozak  dyrektor PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach

Warszawa. Wręczenie certyfikatów „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Duda - Prezydent RP i Dariusz Kozak - dyrektor PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach
19.03.2019 / Fot. prezydent.pl

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył dziś certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Jest to już XI edycja konkursu. W tym roku zostały uhonorowane 22 firmy, w tym 2 z regionu świętokrzyskiego: Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A. w Grzybowie oraz PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Kielcach.

Prezydent podczas swojego wystąpienia podkreślił, że laureaci konkursu to pracodawcy ambitni, innowacyjni, którzy stwarzają swoim pracownikom nowoczesne warunki pracy zapewniając im możliwości rozwoju.

Prezydent dodał, że przez 11 lat w konkursie wyróżniono ponad 200 firm.

- Są takie, które odbierały tę statuetkę nawet i trzykrotnie. Jestem ogromnie za to wdzięczny, że państwo takie właśnie warunki pracy w Polsce kreujecie, a tym samym kreujecie taką właśnie gospodarkę - gospodarkę, w której pracodawca jest przyjazny pracownikowi - powiedział Andrzej Duda.

- Przez kreowanie tych właśnie dobrych, nowoczesnych, bezpiecznych warunków pracy, takich, w których pracownik może pracować wydajnie, bo stwarza mu się takie możliwości, kreujecie państwo także i nowoczesną polską gospodarkę - dodał prezydent.

Jak powiedział Radiu Kielce Trajan Szuladziński, prezes Grupy Azoty w Grzybowie, certyfikat jest docenieniem prac całego zarządu spółki odnośnie budowania dobrych relacji z pracownikami. Skutkuje to w taki m.in. sposób, że załoga chętnie włączyła się w działania dotyczące pozyskania nowych złóż siarki i uruchomienia nowej kopalni na terenie gminy Połaniec. Ubiegły rok firma zakończyła z dobrym wynikiem finansowym, którym podzieliła się z pracownikami w postaci wypłaconych nagród. Jak podkreśla prezes Szuladziński, udało się wypracować zaufanie na linii zarząd - pracownicy i związki zawodowe.

Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków nadesłanych na konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, m.in. biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony oraz funkcjonowanie rady pracowników i związków zawodowych w firmach.

Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez trzy lata.

Do tegorocznego konkursu wpłynęło 36 wniosków z całego kraju.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution