101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zatrzymani za faszyzm. Grozi im 2 lata więzienia

Data publikacji: 18.03.2019 11:28
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o propagowanie faszyzmu

Zatrzymanie trzech mężczyzn, podejrzanych o propagowanie faszyzmu
Kielce / Fot. KWP w Kielcach

2 lata pozbawienia wolności grożą trzem mężczyznom, podejrzanym o propagowanie faszyzmu. Mikołaj P. z Sosnowca, Grzegorz S. z Częstochowy i Jan J. z Poznania zostali zatrzymani w zeszłym tygodniu. Są w wieku od 22 do 24 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód. Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej wyjaśnia, że pierwsze czynności, wykonywane w tym dochodzeniu, związane były z przestępstwem popełnionym w województwie świętokrzyskim. W związku z tym postępowanie prowadzi kielecka jednostka.

Rzecznik dodaje, że podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani w ostatni czwartek. - Na polecenie prokuratura policjanci z komend wojewódzkich w Kielcach i Poznaniu oraz funkcjonariusze ABW wykonali szereg czynności w tej sprawie, w tym przeszukań i zatrzymań trzech osób. Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z publicznym propagowaniem faszystowskiego ustroju państwa. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia - mówi Daniel Prokopowicz.   

To kolejne zatrzymania w tym postępowaniu. W listopadzie ubiegłego roku trzech mężczyzn, w tym jeden z województwa świętokrzyskiego, usłyszało zarzuty posiadania materiałów o treści faszystowskiej i nawołujących do nienawiści na tle m.in. różnic narodowościowych i wyznaniowych. Prokurator wobec wszystkich osób zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozory policji.

Zatrzymanie trzech mężczyzn, podejrzanych o propagowanie faszyzmuKielce / Fot. KWP w Kielcach

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution