101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Cystersi ewangelizują, m.in., Wąchock i Starachowice

Data publikacji: 18.03.2019 11:48
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Cysterska grupa ewangelizacyjna pierwszy z lewej ojciec Benedykt

Cysterska grupa ewangelizacyjna, pierwszy z lewej ojciec Benedykt
Starachowice. 18.03.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Ojcowie cystersi z Wąchocka opuścili mury klasztoru i rozpoczęli ewangelizację mieszkańców. Ojciec Benedykt wraz z grupą ministrantów odwiedza kolejno domy, sklepy i instytucje, śpiewając pieśni pasyjne i zbierając datki, które przeznaczone będą dla potrzebujących m.in chorych dzieci w Polsce i w Afryce. Część funduszy przeznaczona będzie także na organizację pielgrzymki do Częstochowy i wyjazdy rekreacyjne dla młodzieży zaangażowanej w akcję.

- Najważniejszym celem cysterskiej akcji jest nawracanie. Wielki Post to czas pokuty, zbliżenia się do miłosiernego Boga - przypomina ojciec Benedykt. Zauważa, że święta bardzo się skomercjalizowały. Sprowadzają się do zakupów i kultywowania pewnych zwyczajów. Mało w tym pokuty i ofiarności. O takiej postawie ma przypomnieć grupa ministrantów, która wraz z zakonnikiem chodzi od domu do domu i śpiewa pieśni pasyjne.

Młodzi ludzie niosą ze sobą duży krzyż. Jak mówią - zwykle są bardzo serdecznie przyjmowani. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że niewielu ich rówieśników podejmuje podobne wyzwania. Oni do swoich zadań podchodzą z dużym entuzjazmem. Mówią, że chcą w ten sposób pomagać innym.
W planach jest odwiedzenie całej parafii cysterskiej, czyli mieszkańców Wąchocka, Wielkiej Wsi, Marcinkowa, ale także Starachowic.

Wielkopostna wędrówka to nie pierwsza akcja pomocy potrzebującym. W ramach Papieskiego Kolędowania Misyjnego od Bożego Narodzenia do 2 lutego młodzież z Wąchocka zebrała 8 tysięcy złotych dla potrzebujących z Rwandy i Burundi.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution