101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowości w kieleckich autobusach MPK. Tylko głos pozostał ten sam

Data publikacji: 18.03.2019 14:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Tablice koralikowe

Tablice koralikowe
Kielce. 09.10.2018 / Fot. Zarząd Transportu Miejskiego

Przed wakacjami wszystkie autobusy w Kielcach będą miały tablice koralikowe, zapowiedzi głosowe i nowe biletomaty z możliwością płatności kartą. Montaż nowych urządzeń już się rozpoczął.

Grzegorz Witkowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach przekonuje, że nowe urządzenia zdecydowanie poprawią komfort podróżujących. Dzięki tablicom koralikowym pasażerowie jadący autobusem widzą dokładnie wszystkie przystanki na trasie danej linii oraz aktualną lokalizację autobusu.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy we wszystkich pojazdach zainstalowany zostanie także system zapowiedzi głosowych. Głosem kieleckiej komunikacji nadal będzie nasz redakcyjny kolega Marek Wtorek.

- Pamiętam moment, kiedy w Kielcach miały zostać kupione nowe autobusy z systemem komunikatów głosowych. Zorganizowaliśmy konkurs, gdzie słuchacze Radia Kielce mogli wskazać barwę głosu, którym miałyby być zapowiadane przystanki. Wybraliśmy dziesięciu lektorów: pięć głosów męskich i pięć kobiecych. Przedstawiciel ZTM zaproponował, by wśród nich pojawił się także mój głos. Okazało się, że w drodze głosowania słuchacze wybrali mnie. To było zaskończeniem nie tylko dla mnie, ale także dla kolegów. Byłem mocno stremowany, ale nie ukrywam, że było to bardzo miłe - wspomina Marek Wtorek.

Nowe komunikaty już zostały nagrane. - Nazw przystanków jest bardzo dużo, prawdopodobnie około tysiąca. Nie mam żadnego ulubionego, ale na pewno jeden z pierwszych, który przychodzi mi do głowy to „linia numer 46, kierunek osiedle świętokrzyskie”.  Chciałbym kiedyś nagrać komunikat, mówiący, że autobus jedzie na ulicę Radiową np. „linia numer 101 i 4, kierunek Radio Kielce” - dodaje.

- Poznają mnie przede wszystkim znajomi. Czasem w rodzinie ktoś żartobliwie wspomina, że nagrywałem te komunikaty. Kiedyś moja córka powiedziała: tato są gwiazdy MTV, a ty jesteś gwiazdą MPK - dodaje z uśmiechem.

Nowe urządzenia oraz system zapowiedzi głosowych zostaną zainstalowane w ponad 160 autobusach. Wartość zamówienia to ponad 7 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution