101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Prezydenci Polski i Węgier od piątku w Kielcach [PROGRAM]

Data publikacji: 19.03.2019 18:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Konferencja prasowa w KTT

Konferencja prasowa w KTT
Kielce. 19.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Prezydenci Polski i Węgier: Andrzej Duda oraz Janos Ader wezmą udział w obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Główne uroczystości odbędą się w Kielcach w piątek i sobotę. Zaplanowano także szereg imprez kulturalnych, a także młodzieżowy turniej piłki ręcznej.

O szczegółach mówili podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele samorządu Kielc. Prezydent Bogdan Wenta zapewnił, że szczegóły organizacyjne wydarzenia zostały dopięte przez miasto, we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP i z ambasadą węgierską.

Oficjalna wizyta głów państw rozpocznie się w piątek. Ceremonia powitania odbędzie się na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Potem, w gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury, zaplanowano spotkanie par prezydenckich. Głównym wydarzeniem będzie zaplanowana na popołudnie Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, której gospodarzem będzie Kielecki Teatr Tańca.

Elżbieta Pańtak dyrektor KTT informuje, że w części artystycznej zaprezentowany zostanie spektakl "Drewniany Książę", do muzyki węgierskiego kompozytora Beli Bartoka. Artystom będzie towarzyszyła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, pod batutą Sebastiana Perłowskiego.  

- Tancerze są gotowi. Jest to dla nas duże wyróżnienie, a jednocześnie ogromna satysfakcja, że możemy reprezentować miasto, że możemy gościć w tym dniu wspaniałych gości z Polski i Węgier – podkreśliła Elżbieta Pańtak.

Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta kieleckiego ratusza poinformował, że w sobotę w kieleckiej katedrze zostanie odprawiona msza święta, w które udział wezmą obie pary prezydenckie. Nabożeństwo będzie koncelebrowane w językach polskim i węgierskim, przez ordynariusza diecezji kieleckiej, biskupa Jana Piotrowskiego oraz przewodniczącego episkopatu Węgier, biskupa Andrasa Veresa.

Następnie w kieleckiej Alei Sław na Skwerze Szarych Szeregów, pary prezydenckie odsłonią popiersie Beli Bartoka. Prezydenci mają też wręczyć puchary zwycięzcom młodzieżowego turnieju drużyn piłki ręcznej z Polski i Węgier. Turniej od czwartku będzie rozgrywany w Hali Legionów.

W wydarzeniach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej uczestniczyć ma ponad pięciuset przedstawicieli samorządów z całej Polski i Węgier. Wydarzenie relacjonować będzie 170 dziennikarzy. 

Szczegółowy program Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution