101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Znana firma informatyczna będzie miała klasę patronacką

Data publikacji: 19.03.2019 19:49
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Podpisanie umowy pomiędzy firmą Infover a Zespołem Szkół Elektrycznych w Kielcach. Na zdjęciu od lewej Jarosław Ambroziak  prezes firmy Infover i Władysław Zaucha  dyrektor ZSE w Kielcach

Podpisanie umowy pomiędzy firmą Infover a Zespołem Szkół Elektrycznych w Kielcach. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Ambroziak - prezes firmy Infover i Władysław Zaucha - dyrektor ZSE w Kielcach
Kielce. 19.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Programiści uczący się w technikum w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach będą objęci patronatem ze strony kieleckiej firmy Infover. To jeden z wiodących twórców oprogramowania w naszym kraju.

Jak mówi Władysław Zaucha, dyrektor kieleckiego „Elektryka”, technik programista to nowy kierunek, który szkoła utworzy od września. Placówka ma już klasy patronackie, gdzie kształcenie uczniów wspierają firmy z branży elektrycznej lub energetycznej, ale klasa patronacka tak dużej firmy z branży IT to nowość.

- Jest to pierwsza taka klasa technika informatyka i technika programisty, która będzie objęta patronatem przez firmę Infover. My z tą firmą już współpracujemy i zależy nam na tym, by kontakty były jak najbliższe. Nasi uczniowie dzięki temu będą mieli styczność z najnowszymi technologiami – tłumaczy dyrektor „Elektryka”.

Jak mówi Władysław Zaucha, uczniowie klas informatycznych chwalą sobie zajęcia praktyczne w firmie Infover, ale teraz tych zajęć będzie jeszcze więcej.

Jarosław Ambroziak, prezes zarządu w Infover nie ukrywa, że wspierając szkołę w kształceniu młodych programistów chce przekonać najzdolniejszych uczniów, że po skończeniu szkoły warto związać swoją karierę z jego firmą.

- Dzięki klasie patronackiej chcemy jak najmłodszych ludzi zainteresować informatyką, programowaniem. Sami jesteśmy firmą informatyczną, piszemy oprogramowanie, rozwijamy się. Niestety bardzo trudno znaleźć obecnie na rynku dobrego pracownika – tłumaczy Jarosław Ambroziak.

Klasy patronackie, które wspierają firmy informatyczne funkcjonują już w innych kieleckich szkołach. W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w 2016 roku w kształcenie uczniów klasy o profilu informatycznym włączyła się firma Transition Technologies. Z kolei w 2017 roku w Zespole Szkół Informatycznych klasę patronacką utworzyła firma I-Tel, która specjalizuje się w sieciach internetowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution