101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Strona internetowa ratusza nieczytelna i niefunkcjonalna. Radni chcą jej zmiany

Data publikacji: 19.03.2019 21:35
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Spotkanie radnych z dziennikarzami ws. nowej strony internetowej ratusza

Spotkanie radnych z dziennikarzami ws. nowej strony internetowej ratusza
Kielce. 19.03.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Część kieleckich radnych chce zmiany strony internetowej Urzędu Miasta. Przygotowano nawet propozycje, jak mogłaby ona wyglądać w nowej odsłonie. Zdaniem radnych, którzy złożyli propozycje do władz miasta obecny portal jest nieczytelny i niefunkcjonalny.

Inicjatorem stworzenia nowej strony jest radny Maciej Bursztein. Podczas spotkania z dziennikarzami przekonywał, że Kielce potrzebują nowego wizerunku także poprzez zbudowanie nowej strony internetowej  

- Obecna strona jest przestarzała i trudna w obsłudze, jest fatalną wizytówką naszego miasta. Nie wyobrażam sobie, żeby w tym temacie coś się nie zmieniło. Musimy popracować nad  logotypem, zbudować wizerunek i szeroko go promować – powiedział.

Przemysław Durlik, autor nowej koncepcji wyliczał, że obecna strona jest przesycona informacjami, a przez to mało czytelna. W nowej propozycji, portal został znacznie uproszczony, podzielony na cztery kolumny: strefę mieszkańców, wskazówki dla turystów, narzędzia dla biznesu oraz władze miasta. – Oparliśmy się na systemie ikon, który jest zdecydowanie bardziej czytelny. Strona musi być prosta, powinna współgrać z identyfikacją wizualną miasta – mówił grafik.

Jednocześnie przygotowano dodatkową wersję strony na smartfony i tablety. Interpelacja w sprawie powstania nowej strony ma zostać złożona na ręce prezydenta Kielc Bogdana Wenty. W prace nad przygotowaniem nowej strony włączyło się dziesięcioro radnych reprezentujących wszystkie kluby Rady Miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution