101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

PiS ogłosił listę kandydatów PiS do PE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim

Data publikacji: 20.03.2019 06:33 / Data aktualizacji: 20.03.2019 13:00
Autor: Radosław Podsiadły , Wiktor Dziarmaga , Dorota Klusek , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kraków. Konferencja kandydatów PiS okręgu małopolskoświętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Kraków. Konferencja kandydatów PiS okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Kraków. 20.03.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Znamy pełną listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Są na niej nazwiska trojga świętokrzyskich posłów. Z numerem 4 wystartuje Dominik Tarczyński, z „ósemką” Michał Cieślak, a na 10. miejscu znalazła się Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Kandydatów przedstawiła w Krakowie wicepremier Beata Szydło, która jest liderką listy. Szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów przekonuje, że na liście znalazły się same bardzo mocne kandydatury. Podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość idzie w tych wyborach po zwycięstwo.

- Będziemy prowadzili kampanię, która znajdzie państwa poparcie. Będziemy chcieli dotrzeć do każdego, spotykać się, rozmawiać, prezentować nasz program. Jesteśmy jedną drużyną - kiedy jest zwarta i współpracuje to osiąga sukcesy. Chcemy mówić o istotnych sprawach dla naszego regionu: województwa świętokrzyskiego i małopolskiego, ale także sprawach istotnych dla całego kraju. Zdajemy sobie sprawę, że wiele ważnych rzeczy dzieje się dla Polski w Brukseli. Chcemy, aby dobrze układała się współpraca rządu z reprezentacją w europarlamencie. Jesteśmy zdeterminowani do ciężkiej pracy - mówiła wicepremier Beata Szydło.

Wiceminister sportu Anna Krupka zaznaczyła, że Polsce potrzebne jest wzmocnienie znaczenia w Europie. Jej zdaniem gwarantują to kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Dodawała, że w europarlamencie będzie chciała promować nasz kraj, także pod względem turystycznym.

- Zawsze, kiedy wygrywa nasza biało-czerwona reprezentacja cieszymy się i jesteśmy dumni. Polsce i Europie potrzebne jest zwycięstwo naszej drużyny. Chcemy przypomnieć, jaki jest kręgosłup UE, walczyć o równość wszystkich państw członkowskich. Będziemy bronili rodziny i odrzucali wszelką inżynierię społeczną - mówiła Anna Krupka.

Świętokrzyski poseł Dominik Tarczyński podkreślał, że to ogromny zaszczyt wspierać drużynę Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał też o swoim doświadczeniu w pracy delegata do Rady Europy.

- Udało nam się bardzo dużo zrobić. Wygraliśmy głosowanie, które miało być rezolucją przeciwko Polsce w sprawie reformy sądownictwa. 46 państw stanęło za nami murem. Udało nam się przyjąć rezolucję dotyczącą zwrotu wraku Tu-154. Będę walczył, żeby relacje z USA i państwami członkowskimi UE były zacieśniane. Bardzo ważne jest, aby do parlamentu szły osoby z kompetencjami. Walczymy o rekordowy wynik. Wierzę w to, że cztery mandaty to minimum - mówił Dominik Tarczyński.

Poseł Michał Cieślak nie uczestniczył w krakowskiej prezentacji, ponieważ wcześniej umówił się na spotkania z wyborcami w regionie. Jak mówi, wierzy w sukces wszystkich kandydatów i Beaty Szydło, jako liderki listy. Sam zadeklarował, że jeśli dostanie się do Parlamentu Europejskiego będzie chciał zając się sześcioma obszarami. Pierwszym jest promocja w Brukseli walorów turystycznych, uzdrowiskowych i przemysłowych regionu świętokrzyskiego. Drugie działanie to zaproszenie do jak najczęstszych wizyt wysokich urzędników unijnych w województwie świętokrzyskim. Poseł zapowiedział, że pozostałe punkty przedstawi w najbliższych dniach. Jak stwierdził, bardzo ważne jest, żeby region miał swojego przedstawiciela w europarlamencie. Michał Cieślak zadeklarował, że jeśli w ciągu roku nie zrealizuje swoich obietnic, złoży mandat.

Lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec ocenia, że ugrupowanie wystawiło listę bardzo mocnych kandydatów z bardzo silną liderką, czyli Beatą Szydło. Parlamentarzysta jest przekonany, że również region świętokrzyski ma w gronie kandydatów bardzo silną reprezentację.

- Poseł Dominik Tarczyński świetnie porusza się po europejskich salonach. Jest reprezentantem Polski w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Minister Anna Krupka udowodniła wielokrotnie, że potrafi dbać o interesy regionu, jest świetną kandydatką. Życzę im, żeby osiągnęli jak najlepszy wynik - powiedział prezes świętokrzyskiego PiS.

Patryk Jaki, który wystartuje z trzeciej pozycji, chwalił Beatę Szydło. Jak mówił, to wspaniała liderka i wybitna postać. Podkreślał, że skutecznie realizowała obietnice wyborcze wprowadzając w życie programy społeczne. Patryk Jaki mówił, że w europarlamencie chciałby się zająć sprawami związanymi z prawem i walką z przestępczością.

- Pierwsza sprawa to walka z korupcją i zorganizowaną przestępczością, drugi element to polityka migracyjna. Jestem zainteresowany tym, aby Polska była państwem bezpiecznym. Potrzebny jest silny głos, aby polskiego bezpieczeństwa bronić. Trzeci element to wartości chrześcijańskie, które obecnie są w odwrocie. Będę chciał pokazać na jakich fundamentach stoi Europa - mówił wiceminister sprawiedliwości.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

Kraków. Konferencja kandydatów PiS okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu EuropejskiegoKraków. 20.03.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

LISTA KANDYDATÓW PIS DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO W OKRĘGU MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIM:

1. BEATA SZYDŁO. Wiceprezes Rady Ministrów, przewodnicząca komitetu społecznego rady ministrów, w latach 2015-2017 prezes Rady Ministrów, wiceprezes PiS, poseł na Sejm RP, wcześniej samorządowiec. W 2015 roku szef zwycięskiej kampanii Andrzeja Dudy na prezydenta RP.

2. RYSZARD LEGUTKO. Profesor, europoseł, przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatów oraz szef delegacji PiS w Parlamencie Europejskim. W latach 2005-2017 senator i wicemarszałek senatu. Autor licznych książek o tematyce społeczno-politycznej, tłumacz i komentator dzieł Platona.

3. PATRYK JAKI. Wiceminister sprawiedliwości. Nauczyciel akademicki. Przewodncizący Komisji Weryfikacyjnej, poseł RP, współtwórca Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Ukończył Uniwersytet Wrocławski oraz program IESE Business School w Barcelonie. Skończył szkolenie na Sam Houston State University w Huntsville w USA.

4. DOMINIK TARCZYŃSKI. Poseł RP. Delegat do Rady Europy, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego między UE i USA. Członek sejmowych komisji ds. UE oraz Spraw Zagranicznych. W 2019 roku po raz drugi wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów w Radzie Europy. Jest prawnikiem, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. WŁODZIMIERZ BERNACKI. Profesor nauk humanistycznych, doktor habilitowany, w latach 2008-2011 dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Autor kilkunastu książek i kilkuset artykułów. Prezes PiS w okręgu tarnowskim. Poseł na Sejm RP. Przewodniczący Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych oraz Komisji Etyki. Wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, przewodniczący polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

6. BARBARA BARTUŚ. Absolwentka LO im. St. Wyspiańskiego w Bieczu. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. W 1994 roku została radną gminy Lipinki, a w 2008 roku radną powiatu gorlickiego. Od 2007 roku poseł na Sejm RP. Sekretarz Klubu Parlamentarnego PiS. Przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, przewodniczy bilateralnej współpracy parlamentarnej z Kazachstanem i Uzbekistanem.

7. ELŻBIETA DUDA. Poseł na Sejm RP z okręgu krakowskiego. Pracuje w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i Komisji Sportu i Turystyki.

8. MICHAŁ CIEŚLAK. Poseł na Sejm RP. Ekspert z zakresu gospodarki żywnościowej i sektora rolno-spożywczego z krajowym i międzynarodowym doświadczeniem. Agroekonomista. Szkołę średnią ukończył w Tarnowie. W powiecie buskim prowadzi własne gospodarstwo rolne. Sadownik i szkółkarz.

9. ARKADIUSZ MULARCZYK. Poseł, adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie. Pracuje w Komisji Ustawodawczej i Spraw Zagranicznych. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. W 2011 roku powołany na przedstawiciela delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu.

10. ANNA KRUPKA. Wiceminister sportu i turystyki. Zajmuje się rozwojem infrastruktury sportowej i wzmacnianiem polskiej oferty turystycznej. Poseł na Sejm RP. Z PiS związana od 2005 roku. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka studiów podyplomowych „Marketing internetowy” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posługuje się płynnie językiem angielskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution