101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Policjant uratował psa. Zwierzę wpadło we wnyki

Data publikacji: 20.03.2019 11:57
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Zwierzę wpadło we wnyki. Z pomącą przyszedł policjant po służbie

Zwierzę wpadło we wnyki. Z pomącą przyszedł policjant po służbie
Fot. KWP Kielce

Policjant z Komendy Miejskiej w Kielcach uratował życie psa. Funkcjonariusz, będąc na spacerze usłyszał wycie zwierzęcia, które wpadło we wnyki. Z kolei po południu, w gminie Mniów, stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej w gospodarstwie należącym do 44-latniego mężczyzny znaleźli dziczyznę, pochodzącą prawdopodobnie z kłusowniczego procederu.

We wtorek rano, kielecki policjant wybrał się na spacer do lasu w gminie Chęciny. W pewnym momencie mundurowy usłyszał odgłosy psa. Odnalazł uwiezionego we wnykach psa husky i powiadomił o sprawie kolegów z Komisariatu Policji w Chęcinach. Funkcjonariusz uwolnił psa, ratując go w ten sposób przed uduszeniem. Wystraszony czworonóg w popłochu uciekł do pobliskiego lasu.

W tym samym dniu, przed godziną 15.00, mundurowi i funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej złożyli wizytę jednemu z mieszkańców gminy Mniów. Ujawnili u niego mięso pochodzące z dzika, które prawdopodobnie zostało pozyskane poprzez kłusownictwo. Jeśli te przypuszczenia się potwierdzą, wówczas mężczyźnie grożą surowe konsekwencje prawne.

Ponadto należy pamiętać, że używanie nielegalnych pułapek jest naruszeniem prawa, za co grozić może nawet 5 lat więzienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution