101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Nowy dyrektor we włoszczowskim szpitalu

Data publikacji: 20.03.2019 12:20
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
Rafał Krupa  dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie

Rafał Krupa - dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie
Fot. archiwum prywatne

Rafał Krupa został nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Został wskazany na to stanowisko przez zarząd powiatu. Jak informowaliśmy, było to możliwe, ponieważ dwukrotnie nie udało się rozstrzygnąć konkursu na szefa włoszczowskiej lecznicy.

Rafał Krupa przyznaje, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo zła. Zadłużenie sięga ponad 30 mln zł, a strata za styczeń tego roku to już kolejne 700 tys. zł. - Kwestie finansowe pozostawiają wiele do życzenia. Moim zamiarem na początku jest dlatego doprowadzenie szpitala do bezpiecznej sytuacji finansowej. To będzie trudne, ponieważ sytuacja dotycząca zadłużenia i wyniku finansowego budowana była przez kilkanaście lat. Na pewno musimy zmniejszyć koszty i automatycznie zwiększyć przychody – dodaje Rafał Krupa.  

Nowy dyrektor Szpitala Powiatowego we Włoszczowie nie chciał precyzyjnie określić, jak zamierza zmniejszyć zadłużenie. Jak powiedział, potrzebuje kilku tygodni, by dokładnie przeanalizować sytuację finansową lecznicy.

Jednocześnie zapewnił, że będzie się starał pozyskać do szpitala lekarzy i ponownie otworzyć zamknięty oddział ginekologiczno – położniczy. - Taki oddział w powiecie włoszczowskim powinien funkcjonować. Mam świadomość, że nie będzie to łatwa praca do wykonania. Natomiast docelowo chcemy przywrócić ten oddział – dodał nowy dyrektor.

Rafał Krupa został powołany na stanowisko dyrektora Szpitala Powiatowego we Włoszczowie na 6 lat. Nowy szef włoszczowskiej lecznicy ma 42 lata. Wcześniej był m.in. starostą powiatu zawierciańskiego oraz radnym powiatu zawierciańskiego. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Zarządzenie i Marketing. Ukończył także studia podyplomowe MBA w Placówkach Ochrony Zdrowia.

Od lewej: Dariusz Czechowski, starosta powiatu włoszczowskiego i Rafał Krupa, nowy dyrektor Szpitala Powiatowego we WłoszczowieFot. Starostwo Powiatowe we Włoszczowie

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution