101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Maria Zuba: z „Nowej Piątki PiS” skorzystają i starsi i młodzi

Data publikacji: 20.03.2019 14:08
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Maria Zuba

Maria Zuba
Skarżysko-Kamienna. 20.03.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Nowa Piątka Prawa i Sprawiedliwości skierowana jest do ludzi młodych, rodzin, osób starszych i wykluczonych społecznie – podkreślała dziś w Skarżysku-Kamiennej poseł Maria Zuba z PiS. Jedną z najważniejszych zmian jest rozszerzenie programu Rodzina 500 plus na pierwsze dziecko.

Parlamentarzystka podkreślała, że o to często pytano od czasu, kiedy rząd wprowadził program obejmujący drugie i kolejne dzieci. Decyzja została podjęta, gdy wzrosły wpływy do budżetu. Teraz już wiadomo, że wszyscy rodzice dostaną pieniądze na każde dziecko w rodzinie, trzeba tylko złożyć wniosek. Nie będzie też górnego kryterium dochodowego, a taki pomysł pojawiał się w dyskusji publicznej.

Poseł Maria Zuba przypomniała także, że rząd wspiera młodych na rynku pracy poprzez zwolnienie ich z podatku, podnosi koszty pracy i wypłaca świadczenie dla emerytów. Tak zwana „trzynasta emerytura” w wysokości 1100 złotych ma objąć zarówno emerytów, jak i rencistów. Już wiadomo, że program będzie prowadzony w kolejnych latach, to nie jest tylko decyzja na 2019 rok.

Duże zmiany szykują się także w systemie komunikacji, przywrócenie połączeń autobusowych będzie zadaniem samorządów przy wsparciu rządowym. Poseł Maria Zuba podkreśliła, że podczas spotkań z mieszkańcami często słyszała o problemach z komunikacją. Ludzie przywoływali sytuacje, kiedy nie można w niedzielę dostać się do szpitala w odwiedziny, czy dojechać do Kielc na uczelnię. Teraz zadaniem samorządów będzie określenie potrzeb mieszkańców w tym zakresie. Wyznacznikiem ma być nie rentowność połączeń, ale potrzeby mieszkańców – podkreśliła parlamentarzystka.

Szczegóły „Nowej Piątki PiS” będą przybliżane mieszkańcom podczas spotkań w terenie, które zaplanowane są na 10 kolejnych weekendów.   

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution