101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Profesor Jan Awrejcewicz z tytułem doktora honoris causa

Data publikacji: 20.03.2019 17:49
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Janowi Awrejcewiczowi

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Janowi Awrejcewiczowi
Kielce. 20.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jest autorem 50 monografii i ponad 800 publikacji w czasopismach naukowych – profesor Jan Awrejcewicz otrzymał dziś tytuł doktora honoris causa Politechniki Świętokrzyskiej.

Profesor jest zasłużonym naukowcem w zakresie mechaniki, automatyki oraz inżynierii biomedycznej. Życie zawodowe związał z Politechniką Łódzką. Obecnie jest kierownikiem Katedry Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki na tej uczelni. Jak mówi, tytuł nadany przez Politechnikę Świętokrzyską jest dla niego niezwykle ważny.

- Jestem pod wrażeniem dobroduszności, z jaką się spotkałem ze strony rektora - mówi. Dodaje, że z kielecką uczelnią związany jest od lat. Współpracuje z profesorem Zbigniewem Korubą z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn.

Na wycieczki nie bardzo ma czas, ale nasze województwo zdążył poznać. Wrażenie robi na nim świętokrzyski krajobraz. W najbliższym czasie ma nadzieję, że bliżej pozna Busko-Zdrój, gdzie chciałby wypocząć.

Jak mówi rektor Politechniki Wiesław Trąmpczyński, to zaszczyt, że kolejny tytuł honoris causa nadawany przez kielecką uczelnię trafia do cenionego profesora.

- To wybitny naukowiec, szanowany w środowisku. O nadanie tytułu wystąpili przedstawiciele wydziału mechatroniki, a ja z przyjemnością się do tego przychyliłem - mówi.

Profesor Awrejcewicz jest autorem wielu książek, w tym 50 monografii, także w języku angielskim w renomowanych wydawnictwach. Jego dorobek obejmuje między innymi 800 publikacji w czasopismach naukowych, 26 redakcji zbiorów i 27 wydań uznanych czasopism.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution