101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiceminister edukacji z wizytą w jędrzejowskiej szkole

Data publikacji: 20.03.2019 20:08
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wiceminister edukacji Marzena Machałek odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie. Na zdjęciu Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski oraz wiceminister edukacji Marzena Machałek

Wiceminister edukacji Marzena Machałek odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie. Na zdjęciu Agata Wojtyszek- wojewoda świętokrzyski oraz wiceminister edukacji Marzena Machałek
Jędrzejów. 20.03.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wiceminister edukacji Marzena Machałek odwiedziła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. Podkreśliła, że dobra szkoła branżowa czy technikum są dla młodych ludzi przepustką do sukcesu w przyszłości. Taka placówka uczy zawodu, etosu pracy, cierpliwości, bardzo mocno wychowuje - mówiła wiceminister.

Podczas wizyty spotkała się z nauczycielami i uczniami szkoły. Ponadto zwiedziła pracownie: m.in. informatyczną, mechatroniczną, gastronomiczną i budowlaną oraz Centrum Kształcenia Praktycznego, a także warsztaty szkolne.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Jolanta Jędrzejowska nie kryła dumy i zadowolenia z wizyty. Nieskromnie powiem, że nie dziwi mnie wybór naszej szkoły, ponieważ to wyjątkowa placówka, która ma ponad 90-letnią tradycję szkolnictwa zawodowego.

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych kształci w 8 zawodach na poziomie technikum, w dwóch oddziałach na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej oraz w 26 zawodach w 54 zakładach pracy na poziomie branżowej szkoły pierwszego stopnia. Jesteśmy jedną z większy szkół zawodowych w województwie świętokrzyskim - powiedziała dyrektor Jędrzejewska.

Wiceminister Marzena Machałek stwierdziła natomiast, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie spotkała ludzi, którzy są dumni z tego, gdzie pracują i w jakiej szkole się uczą.

- Nauka, edukacja w takiej szkole nie zamyka młodym ludziom dróg do osiągania sukcesu, ponieważ uczą się czegoś, co daje konkretne możliwości zatrudnienia oraz jest przepustką do dobrej przyszłości edukacyjnej - mówiła.

Wojewoda Agata Wojtyszek zaznaczyła natomiast, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie to placówka otwarta na szkolnictwo zawodowe. Stara się o to, aby jak najlepiej przygotować młodych ludzi nie tylko do rynku pracy, ale przede wszystkim do życia. 

- To jest naprawdę dobra szkołą, która możemy się pochwalić - stwierdziła.

Podczas Kongresu Zawodowego jaki dziś odbył się w Targach Kielce, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie podpisał porozumienie o współpracy z firmą Vanstar z Jędrzejowa.

Ponadto jedną z pięciu firm z regionu, które podczas kongresu zostały wyróżnione była jędrzejowska firma „ELGÓR’’, która od 60 lat współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jędrzejowie przygotowując młodzież do wykonywania zawodu elektryka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution