101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wykonawcy chcą za dużo za przebudowę WDK

Data publikacji: 20.03.2019 20:38
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wojewódzki Dom Kultury. WDK

Wojewódzki Dom Kultury. WDK
Kielce. 03.01.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wszystkie jednak przekraczają kwotę, jaka na ten cel została zaplanowana.

Urząd marszałkowski, któremu podlega Wojewódzki Dom Kultury przeznaczył na inwestycję 7 milionów złotych. Kwota ta jednak okazała się niewystarczająca. Jak wyjaśnia Jarosław Machnicki, dyrektor WDK-u, każda z firm, która wzięła udział w przetargu, zażądała wyższej sumy.

- W związku z tym zastanawiam się, co dalej zrobić - wyjaśnia dyrektor Jarosław Machnicki.

Możliwe są dwa scenariusze: rozpisanie nowego przetargu, albo zwiększenie kwoty przeznaczonej na remont. Jednak marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski przyznaje, że bardziej prawdopodobny jest ten pierwszy wariant.

Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej w Wojewódzkim Domu Kultury sali gimnastycznej na salę teatralną. Do niej ma się przenieść Teatr imienia Stefana Żeromskiego, na czas modernizacji swojej siedziby przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Z kolei remont ten, ze względu na zaangażowanie środków unijnych powinien się zacząć najpóźniej w połowie 2020 roku - na co uwagę zwraca dyrektor Jarosław Machnicki.

- Takim terminem skrajnym dla Teatru imienia Stefana Żeromskiego jest czerwiec przyszłego roku, kiedy należy rozpocząć pewne działania. Planujemy cykl wykonawczy na osiem miesięcy, więc gdybyśmy zamknęli sprawę do końca kwietnia, to mamy osiem miesięcy do końca roku - wylicza szef Wojewódzkiego Domu Kultury.

Dalszym losem przetargu ma zająć się Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Ostateczna decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych dni.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution