101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przedszkolaki obudziły wiosnę. Było głośno i kolorowo [WIDEO, ZDJĘCIA]

Data publikacji: 21.03.2019 06:34 / Data aktualizacji: 21.03.2019 15:39
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Happening pod hasłem Obudź w sobie wiosnę

Happening pod hasłem „Obudź w sobie wiosnę!
Kielce. 21.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Gwizdkami, piszczałkami, grzechotkami, trąbkami, bębenkami, a przede wszystkim donośnymi okrzykami, dzieci z Kielc przegnały zimę i powitały wiosnę. Już po raz trzynasty, Radio Kielce zorganizowało happening pod hasłem „Obudź w sobie wiosnę!”, którego najważniejszą częścią jest konkurs na „Najpiękniejszą marzannę”.

Na mostku nad Silnicą, na ulicy Sienkiewicza bawiliśmy się z przedszkolami i uczniami z kieleckich szkół oraz placówek edukacyjnych. Były też maluchy ze żłobka. Chyba wszyscy już są spragnieni wiosny - mówił zastępca prezydenta Kielc, Marcin Różycki. - Kocham dobrą pogodę. Nie mogę się doczekać wiosny co roku. Samo słońce cieszy, rozwesela. Czekam z utęsknieniem – przyznał.

Również wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik, zdradziła, że kocha wiosnę. - Wszystko budzi się do życia, śmiejemy się częściej, jest słońce, jest zielono, kolorowo, więc jest to piękny okres dla wszystkich. Patrząc na rozpromienione buzie naszych najmłodszych pociech, mieszkańców naszego województwa, miasta Kielce, mam nadzieję, że ta wiosna szybciutko do nas przyjdzie – powiedziała Renata Janik.

Wiosnę budziły 32 grupy. Każda z nich przyniosła swoją marzannę. Były kukły wykonane w sposób tradycyjny: ze słomy, ale one były w mniejszości. Pojawiły się też między innymi SuperMarzanna, Dama ze „Strasznego dworu” oraz Królowa Śniegu, którą przyniosły dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 40 w Kielcach. - Nasza marzanna jest biała, jest zrobiona z papieru, z płatków śniegu, ma koronę, bo ona jest Królową Śniegu – opisywała Natasza.

Młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 2 w Kielcach po raz pierwszy wzięła udział w naszej akcji. Psycholog z tej placówki, Emilia Wróblewska wyjaśniła, że skłoniła ich do tego… zima. - W tym roku zainspirowało nas to, że tej wiosny nie ma i nie ma i że jest zimno. Stwierdziliśmy, że jak weźmiemy udział w konkursie, to pomoże, żeby wiosna szybciej przyszła – wyjaśniła.

Po tym, jak obudziliśmy wiosnę, dzieci wraz z marzannami w barwnym i wesołym korowodzie pomaszerowały ulicami Kielc do Muzeum Zabawek i Zabawy. Tu wszystkie kukły będzie można oglądać do 16 kwietnia. Zastępca dyrektora Muzeum, Anna Tyszewicz-Obara z radością przyjęła oryginalne prace. - Cieszymy się, że również w tym roku możemy efekt ciężkiej pracy dzieci z przedszkoli, prezentować u nas w Muzeum – przyznała.

Marzanny będzie można oglądać także na naszej stronie internetowej. Wezmą udział w konkursie, w którym słuchacze Radia Kielce, w głosowaniu SMS-owym wybiorą najpiękniejsze prace. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 22 marca, a zakończy w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 17. Zwycięzców poznamy 15 kwietnia.

Podczas zabawy na mostku nad Silnicą, jak co roku, były z nami Wodociągi Kieleckie oraz Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz prezydent Kielc Bogdan Wenta. Patronat medialny: TVP3 Kielce i Echo Dnia. Organizatorem konkursu jest Radio Kielce, zaś współorganizatorem Muzeum Zabawek i Zabawy. Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za pomoc w organizacji zabawy.

ZAGŁOSUJ NA NAJPIĘKNIEJSZĄ MARZANNĘ

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution