101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Młodzież przedstawi pełną heroizmu biografię Ireny Sendlerowej

Data publikacji: 21.03.2019 07:59
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spektakl „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Osieku odbędzie się dziś w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach.

Przedstawienie będzie poświęcone Irenie Sendlerowej, w związku z przypadającym 24 marca Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów. Przedstawienie ma na celu przybliżyć pełną heroizmu biografię Ireny Sendlerowej, która wyprowadziła z getta prawie 2 i pół tysiąca żydowskich dzieci.

Edyta Krężołek z „Przystanku Historia” poinformowała, że z tą ciekawą propozycją wystąpili uczniowie szkoły z Osieka, którzy chcą przybliżyć postać Ireny Sendlerowej swoim kolegom z innych szkół. W ciekawy sposób pokazana zostanie historia niesamowitej kobiety, która działając w ramach „Żegoty” w okresie drugiej wojny światowej ratowała żydowskie dzieci przed śmiercią. Pomagała wydostać je z warszawskiego getta, a potem organizowała im bezpieczne schronienie. 

Po spektaklu odbędzie się krótka prelekcja historyczna „Sprawiedliwi z Polski” Ilony Religi z Biura Edukacji Narodowej IPN w Kielcach, po niej krótki film poświęcony Żegocie - Radzie Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu RP na Kraj. Na zakończenie zaplanowano interaktywny quiz historyczny.

Spektakl „Kto ratuje jedno życie, ten ratuje cały świat” rozpocznie się o godzinie 11.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution