101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Elektryczne skutery już w Kielcach, ale...

Data publikacji: 21.03.2019 15:07
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Skutery elektryczne

Skutery elektryczne
Kielce. 21.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Na razie można je obejrzeć i poznać zasady ich użytkowania, wkrótce będzie można jeździć nimi po Kielcach. W kilku miejscach miasta ustawiono ponad 50 skuterów elektrycznych, należących do firmy "Blinkee", zajmującej się ich wypożyczaniem.

Akcja marketingowa, która potrwa do końca kwietnia ma zachęcić mieszkańców do korzystania z nowej formy transportu w przyszłości.

Jak twierdzi Marek Nosek, zarządca firmy na rynek kielecki, oferta firmy jest już przygotowana i w każdej chwili można się z nią zapoznać. Skutery takie będzie można wynajmować na minuty, a za usługę płacić poprzez aplikację mobilną.

- Do jazdy potrzebne będzie minimum prawo jazdy kategorii AM, lub karta motorowerowa. Przy pierwszym połączeniu się z aplikacją podajemy numer konta bankowego i możemy jeździć – zapewnia Marek Nosek.

Firma wprowadziła już swój produkt w kilku polskich miastach, m. in. w Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Akcja promocyjna firmy nabierze rozpędu 30 marca, kiedy skutery będzie można wypróbować na kieleckim Rynku.

Nie jest to jedyna firma, która spróbuje swoich sił w tej branży w Kielcach. W kwietniu rozpocznie działalność sieć wypożyczalni skuterów elektrycznych „Jedenślad”. Porozumienie w tej sprawie w ubiegłym roku podpisały ze spółką władze Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Początkowo flota będzie liczyła 50 elektrycznych jednośladów.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution