101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wojewoda przedstawiła "Piątkę PiS" mieszkańcom Samborca i Koprzywnicy

Data publikacji: 21.03.2019 15:13
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek rozmawia z mieszkańcami nt. Nowej piątki PiS

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek rozmawia z mieszkańcami nt. "Nowej piątki PiS"
Samborzec. 21.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy Samborca i Koprzywnicy mieli okazję do porozmawiania o założeniach nowej "Piątki PiS". Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek przedstawiała tam propozycje nowych programów, wprowadzanych przez rząd. skierowane do Polaków przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wojewoda rozmawia z mieszkańcami nt. "Nowej piątki PiS"Samborzec. 21.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Mieszkańcy podejmowali też w rozmowie inne tematy, którymi chcieli podzielić się z wojewodą i poprosić ją o pomoc. Jednym z wątków  rozmów była "trzynastka" dla emerytów i rencistów, a także 500 plus na pierwsze dziecko oraz przywrócenie  nierentownych połączeń komunikacyjnych.

Wójt Samborca Witold Surowiec zapewnia, że skorzysta z tego programu, ponieważ w gminie są takie miejsca, z których ludzie nie mają jak dostać się do przychodni, czy w innych sprawach dojechać do Samborca albo Sandomierza.

Wojewoda Agata Wojtyszek powiedziała, że celem objazdu informacyjnego po regionie jest, aby każdy zainteresowany mógł poznać szczegóły nowej „Piątki PiS". Mieszkańcy gminy Samborzec uczestniczący w tych rozmowach mówili, że wiadomości uzyskane z pierwszej ręki są pewne, przejrzyste, a nie wszyscy znają już nowy program PiS i często przekręcają informacje.

"Piątka” rządu Prawa i Sprawiedliwości zakłada również zwolnienie z podatku PIT osób do 26 roku życia oraz obniżenie podatków dla osób aktywnych zawodowo.

Wojewoda rozdaje ulotki mieszkańcom. Od lewej: Alicja Wołos - sołtys Gorzyczan, radna Aneta Malinowska i Leszek Gara, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy SamborzecSamborzec. 21.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution