101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W Suchedniowie będzie „Bezpiecznie na 5+”

Data publikacji: 21.03.2019 15:55
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja nt. likwidacji miejsc niebezpiecznych. Na zdjęciu od lewej burmistrz Suchedniowa Cezary Błach poseł Maria Zuba Ewa Kołomańska

Konferencja nt. likwidacji miejsc niebezpiecznych. Na zdjęciu od lewej: burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, poseł Maria Zuba, Ewa Kołomańska
Suchedniów. 21.03.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Na ulicach Suchedniowa będzie bezpieczniej. Dwa miejsca w tym mieście trafiły na listę inwestycji dofinansowanych przez rząd. Remontu doczeka się skrzyżowanie drogi wojewódzkiej, powiatowej i gminnej w pobliżu marketu oraz chodnik przy ulicy Stokowiec. Burmistrz Suchedniowa Cezary Błach informuje, że gmina złożyła 13 wniosków o przebudowę. Teraz będzie się starać o pozyskanie pieniędzy z kilku źródeł na realizację dwóch zamierzonych inwestycji.

Rondo, które ma usprawnić ruch przy wjeździe do miasta, to część dużej inwestycji, czyli przebudowy drogi wojewódzkiej 751. Koszt jego powstania to około 2 milionów złotych, gmina wydała już 200 tysięcy na opracowanie dokumentacji. Teraz samorząd będzie się starał o pieniądze z kolejnych źródeł.

Poseł Maria Zuba z PiS przypomniała, że program „Bezpiecznie na 5+” jest unikatowy w Polsce. Jego inicjatorami są wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i marszałek Andrzej Bętkowski. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, głównie chodzi o pieszych i rowerzystów.

Środki na realizację zadań będą pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych, pieniędzy z urzędu marszałkowskiego, rezerw przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz funduszy Wojewódzkiego Zarządu Dróg na likwidację miejsc niebezpiecznych.

Wniosek o przebudowę skrzyżowania w okolicy marketu w Suchedniowie złożyli mieszkańcy. Ewa Kołomańska, która zaangażowała się w jego przygotowanie, przypomina, że w ciągu ostatnich kilku lat doszło tu do ponad 40 wypadków, również śmiertelnych. Dlatego mieszkańcy zaangażowali się społecznie w pozyskanie środków na przebudowę tego miejsca.

W całym powiecie skarżyskim zostanie wyremontowane 9 miejsc, a w województwie świętokrzyskim 110 miejsc niebezpiecznych dla pieszych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution