101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

BGK wspiera przedsiębiorców

Data publikacji: 21.03.2019 20:30
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Biznes. Samorząd. rozwój regionalny. konferencja organizowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego

Biznes. Samorząd. rozwój regionalny. konferencja organizowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego
Kielce. 21.03.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Miliony złotych finansowego wsparcia czekają na przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. Fundusze można pozyskać w ramach kilku programów koordynowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. O możliwościach rozwoju firmy oraz środkach na założenie nowej działalności gospodarczej mówiono podczas konferencji zorganizowanej przez BGK w Kielcach.

Biznes. Samorząd. rozwój regionalny. konferencja organizowana przez Bank Gospodarstwa KrajowegoKielce. 21.03.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Michał Mika z Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, informuje, że instytucja ma do zaproponowania trzy formy pożyczek. Fundusze w wysokości nawet miliona złotych mogą być wykorzystane na założenie nowej działalności gospodarczej, wprowadzenie na rynek nowej usługi lub inwestycje związane z turystyką.

Jedną z możliwości jest zaciągnięcie pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wsparcie wynosi do 100 tysięcy złotych.

- Jest ono kierowane dla osób, które ukończyły 30 lat, które nie prowadziły działalności gospodarczej w ciągu 12 miesięcy. Oprocentowanie jest bardzo preferencyjne i wynosi 0,144 procent, bez dodatkowych opłat i prowizji - dodaje Michał Mika.

Drugi produkt skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw, które mają pomysł na nowe przedsięwzięcie.

- Nie należy tego mylić z innowacją. Chodzi np. o wprowadzenie na rynek nowego produktu, który do tej pory nie był przez firmę oferowany. Spłata pożyczki wynosi 5 lat, a jej wysokość, to nawet milion złotych - wyjaśnia.

- Trzeci program jest skierowany do branży turystycznej. Przedsiębiorcy mogą liczyć na 500 tysięcy złotych oraz różne ulgi. Jeśli firma posiada status Greenvelo, który można uzyskać w ROT lub jest startupem działającym maksymalnie dwa lata na rynku, wtedy nie jest wymagany wkład własny, oprocentowanie pożyczki wynosi 0,5 procent - powiedział Michał Mika.

Udział w konferencji wzięli przedstawiciele samorządów oraz parlamentarzyści z regionu. Poseł Krzysztof Lipiec przekonywał, że takie spotkania przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości lokalnej. Dodał, że jest to szansa na poznanie działających w regionie instrumentów finansowych skierowanych do firm i samorządów. Ponadto takie spotkania są okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, co jest bardzo istotne w rozwoju lokalnych przedsiębiorstw i zdobywania kolejnych rynków.

Konferencję zorganizowano w Best Western Grand Hotel.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution