101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Lipiec: chcemy mieć decydujący wpływ na politykę europejską [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 22.03.2019 08:30 / Data aktualizacji: 22.03.2019 09:25
Autor: Katarzyna Podraza , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Poseł Krzysztof Lipiec  prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości

Poseł Krzysztof Lipiec - prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 22.03.2019 / Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- To jest super lista, ze świetnym liderem - wicepremier Beatą Szydło i dobrą reprezentacją z naszego województwa - powiedział na naszej antenie, lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec, komentując wybór kandydatów w walce o miejsce w Parlamencie Europejskim z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że to osoby, które poprawią sposób zabiegania o polskie sprawy w Parlamencie Europejskim.

- To jest nasz główny cel, aby rzeczywiście Polska dała tam godną reprezentację, która zadba o zrealizowanie naszej Deklaracji Europejskiej, która została ogłoszona na konwencji rzeszowskiej PiS. To jest nasz pomysł na Europę i mam takie przekonanie, że jesteśmy już coraz bliżej, aby móc mieć decydujący głos na politykę europejską. Dodatkowym atutem kandydujących jest dobra znajomość języka angielskiego, mam nadzieję, że nasz region wprowadzi świętokrzyskie przedstawicielstwo do Parlamentu Europejskiego - mówi gość Radia Kielce.

Aby ułatwić mieszkańcom świadomy wybór dobrej przyszłości dla Polski i Europy, poseł Lipiec zachęcił mieszkańców do udziału w objazdowej trasie PiS.

- Organizujemy ponad 120 takich spotkań. To będą rozmowy wokół tak naprawdę programu Prawa i Sprawiedliwości, a więc związane z Deklaracją Europejską, Piątką Kaczyńskiego. Chcemy gromadzić ludzi i rozmawiać z nimi - zaznaczył Krzysztof Lipiec.

Jak już informowaliśmy, trójka parlamentarzystów związanych z naszym regionem znalazła się na małopolsko-świętokrzyskiej liście PiS do Parlamentu Europejskiego. Nazwiska wszystkich kandydatów ogłosiła w Krakowie liderka listy, wicepremier Beata Szydło. Dwójką na liście jest prof. Ryszard Legutko natomiast na trzecim miejscu znalazł się wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Na 4 miejscu jest świętokrzyski poseł PiS Dominik Tarczyński, na ósmym poseł Michał Cieślak, szef Porozumienia Jarosława Gowina w województwie Świętokrzyskim, a na 10. świętokrzyska posłanka wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution