101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Polsko-węgierskie sposoby na turystykę

Data publikacji: 22.03.2019 15:39
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. Konferencja turystyczna

Kielce. Konferencja turystyczna
22.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Z roku na rok rośnie liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę. Zdaniem ekspertów, to efekt coraz lepszej oferty przygotowanej przez branżę. Okazuje się, że podobnymi statystykami mogą się pochwalić się Węgrzy. O różnych obliczach promocji turystycznej w obu krajach mówiono podczas konferencji, którą zorganizowano podczas Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach.

Adam Gąsior, redaktor naczelny portalu branżowego waszaturystyka.pl przekonuje, że turystyka jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin w gospodarce naszego kraju.

- Polska na tle innych krajów jest bezpieczna i tak jest postrzegana wśród turystów zagranicznych. Po drugie, w ciągu ostatnich 10 lat nastąpił boom w hotelarstwie. Dobrze wyglądają proporcje jakości usług do ich ceny – uważa dziennikarz.

Zwraca przy tym uwagę, że rozwój branży jest bardzo dobrze widoczny w naszym regionie.

- Dwadzieścia lat temu przyjeżdżało się tu raz w życiu, na wycieczkę szkolną w Góry Świętokrzyskie. Same Kielce zrobiły olbrzymi krok ku temu, aby być atrakcyjnym miejscem na weekend. To już nie tylko Jaskinia Raj, Dymarki i Zamek w Chęcinach. – podkreślał Adam Gąsior. 

Bożena Balogh, dyrektor biura turystycznego VITAL, które jest touroperatorem wyłącznie na Węgry, uważa jednak, że polska branża wciąż może czerpać niektóre wzorce z Węgier.

- Od Węgrów moglibyśmy się skopiować umiejętność promowania się oraz większej otwartości. Wiele moglibyśmy się nauczyć w branży uzdrowiskowej. Węgrzy potrafią budować z rozmachem, nawet w niewielkich miejscowościach, gdzie odkryto źródła termalne powstają bogate kompleksy, składające się z kilkunastu basenów – mówi Bożena Balogh.

Na Węgrzech funkcjonuje ponad 220 uzdrowisk. 90 procent osób odwiedzających te miejsca to turyści zagraniczni. Na rozwój tej branży turystycznej w naszym regionie liczy Mariusz Gosek, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

- Po Busku budzimy uzdrowiska w Kazimierzy Wielkiej. Jest już pierwsza decyzja ministerstwa zdrowia w tej sprawie. Liczymy, że w przyszłości nasz region stanie się zagłębiem turystycznym, przyciągającym turystów z całego świata – mówił Mariusz Gosek.

Konferencja turystyczna była częścią Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution