101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kampania rozpoczęta. Już 10 tysięcy podpisów poparcia dla kandydatów

Data publikacji: 22.03.2019 16:48
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Konferencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu od lewej przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś radna Agnieszka Kuś poseł Krzysztof Lipiec radna Danuta Krępa

Konferencja Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu, od lewej: przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś, radna Agnieszka Kuś, poseł Krzysztof Lipiec, radna Danuta Krępa
Starachowice. 22.03.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Trzeba postawić na ludzi sprawdzonych w polityce i przywrócić Europie tradycyjne wartości - podkreśla poseł Krzysztof Lipiec odnosząc się do listy małopolsko-świętokrzyskich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego.

Ugrupowanie będzie walczyć o pięć mandatów w naszym okręgu. Na liście są osoby związane z ziemią świętokrzyską. To wiceminister Anna Krupka, poseł Dominik Tarczyński i poseł Michał Cieślak. Zadaniem nowych eurodeputowanych będzie wsparcie dla władz samorządowych w negocjowaniu nowego rozdania budżetu europejskiego - podkreśla poseł Krzysztof Lipiec.

Obecnie trwa zbieranie podpisów na listach poparcia dla kandydatów. W naszym województwie udało się ich zebrać już 10 tysięcy, to wystarczająca liczba żeby zarejestrować listę, ale partia mierzy znacznie wyżej. W weekend rozpocznie się seria spotkań działaczy PiS z mieszkańcami, dzięki której podpisów ma być co najmniej 25 tysięcy.

Posłowie w Brukseli mają dbać o polskie interesy, ale także walczyć o poszanowanie praw, które legły u podstaw powołania Unii Europejskiej. Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzący weekend ma zamiar rozmawiać z mieszkańcami podczas 120 spotkań. Kolejne planowane są przez 10 tygodni kampanii wyborczej.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Starachowicach, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś przypomniał, że nowemu Zarządowi Województwa udało się wydać już większość unijnych pieniędzy. Dzięki temu jest szansa na pozyskanie kolejnych funduszy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution