101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Chętny do pracy już jest. Problemem jednak jest cena

Data publikacji: 22.03.2019 18:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Ostrowiec Świętokrzyski. Muzeum HistorycznoArcheologiczne

Ostrowiec Świętokrzyski. Muzeum Historyczno-Archeologiczne
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Firma z Radomia jest jedyną, która złożyła oferty na wykonanie prac modernizacyjnych w Krzemionkach oraz Pałacu Wielopolskich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak informuje Ewa Działowska, p.o. dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego, w obu przypadkach propozycje firmy przekraczają zakładany budżet o około 80%.

Wartość dofinansowania prac w Pałacu Wielopolskich wynosi ok. 3 milionów 600 tysięcy, złożona oferta to ponad 6 milionów. Podobnie w Krzemionkach: dofinansowanie- 2 miliony 400 tysięcy złotych, z kolei oferta firmy opiewa na ponad 4 miliony 400 tysięcy.

Muzeum ma 30 dni na to, aby podjąć decyzję, czy zlecić firmie wykonanie prac. Jak dodaje Ewa Działowska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przekazało dofinansowanie na prace, zgodziło się na wydłużenie terminu rozliczenia inwestycji do czerwca 2020 roku, czyli o kolejne pół roku. Starostwo i muzeum mają nadzieję, że resort pomoże doprowadzić inwestycje do skutku.

- Ministerstwo jest świadome, co się dzieje na rynku i stara się nam jak najbardziej pomóc. Nie jesteśmy jedynym muzeum z takimi problemami. Zwrócimy się do ministerstwa z prośbą o jakieś działanie z ich strony - mówi Ewa Działowska.

Przypomnijmy, w 2017 roku Muzeum Historyczno-Archeologiczne na modernizację dwóch obiektów otrzymało ponad siedem milionów sześćset tysięcy złotych unijnej dotacji, przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace miały rozpocząć się wiosną ubiegłego roku, ale opóźniły je problemy z wyłonieniem projektanta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution