101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Caritas wydała unijną żywność dla biednych

Data publikacji: 23.03.2019 17:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wydawanie żywności przez sandomierską Caritas

Wydawanie żywności przez sandomierską Caritas
Sandomierz. 23.03.2019 / Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Caritas Diecezji Sandomierskiej zakończyła wydawanie kolejnej tury unijnej żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W sumie, w tym roku z tej formy pomocy skorzysta prawie 6 tysięcy osób z tej diecezji.

Na każdą zakwalifikowaną do programu rodzinę przypada 49 kilogramów pełnowartościowej żywności. Jest to m.in. wędlina wieprzowa i drobiowa, filet z makreli, pasztety, ryż, kasza, miód wielokwiatowy, mleko, warzywa w puszce i wiele innych artykułów.

Pani Krystyna zdecydowała się skorzystać z tej pomocy po raz pierwszy. Zmusiła ją do tego sytuacja ekonomiczna. W rodzinie, gdzie jest kilkoro dzieci pracuje tylko mąż, jest ciężko. Oprócz wydatków na jedzenie trzeba też kupić dzieciom coś do ubrania, wydatków jest bardzo dużo, trudno związać koniec z końcem - powiedziała nasza rozmówczyni.

Dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej ks. Bogusław  Pitucha przyznaje, że jest to duża i ważna pomoc dla ludzi. Aby zostać zakwalifikowanym do programu należy zgłosić się do właściwego dla miejsca zamieszkania Ośrodka Pomocy Społecznej, ponieważ najważniejsze jest kryterium dochodowe.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji z OPS trzeba przyjść z nią do biura Caritas w Sandomierzu, gdzie ustalany jest termin wydania żywności. Obowiązujące teraz kryterium dochodowe dla rodzin wynosi  1 056 złotych na osobę, natomiast dla osoby samotnej  jest to 1 402 złote.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution