101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Hungarica zachwyciła kielecką publiczność. Węgrów oklaskiwały tłumy

Data publikacji: 23.03.2019 21:15
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Koncert zespołu Hungarica w Wojewódzkim Domu Kultury

Koncert zespołu Hungarica w Wojewódzkim Domu Kultury
Kielce. 23.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert węgierskiego zespołu Hungarica. Sala wypełniła się po brzegi. Przyszli zarówno młodzi ludzie, jak i osoby starsze. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i podkreślali, że trzeba pielęgnować przyjaźń polsko-węgierską.

- To są polskie pieśni. Serce się raduje, że bracia Węgrzy tak pięknie śpiewają. Myślę, że na taki koncert powinni przyjść wszyscy kielczanie. Byłam bardzo zaskoczona tym, że były problemy, żeby się odbył - mówiła jedna z osób. - Jestem fanką Hungaricy, zawsze chciałam ich zobaczyć na żywo. Węgrzy zawsze nas wspierali - podkreślała druga.

W koncercie wziął udział także poseł PiS Krzysztof Lipiec. Jak powiedział, to piękne dopełnienie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

- Wspólny śpiew polsko-węgierski z patriotycznym nastawieniem to coś pięknego. To wspaniały akcent na zakończenie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Bardzo się cieszę, że marszałek województwa i starosta kielecki stanęli na wysokości zadania i dopełnili tego, czego zabronił prezydent Kielc - zaznacza.

Marszałek Andrzej Bętkowski powiedział, że cieszy się, że koncert doszedł do skutku.

- Wzbudziło to w Kielcach zainteresowanie mieszane. Z Węgrami mamy jednak wiele wspólnych melodycznych tematów - dodał.

Starosta kielecki Mirosław Gębski, organizator koncertu, był zadowolony z faktu, że cieszył się on tak wielkim zainteresowaniem.

- Zespół Hungarica jest przyjacielem i Polaków i Kielc. Nadmienię, że muzycy w swoich piosenkach śpiewają o Katyniu, o męstwie generała Bema. Porusza temat naszych bohaterów - podkreśla.

Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego był zadowolony, że zespół Hungarica przyjechał do Kielc, żeby pielęgnować przyjaźń polsko-węgierską.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem, koncert Hungaricy miał odbyć się na Wzgórzu Zamkowym. Występ węgierskiej grupy rockowej został jednak zablokowany przez prezydenta Bogdana Wentę, po proteście kilku ugrupowań, m.in.: KOD, PO i Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.

Ostatecznie organizatorem wydarzenia zostało Starostwo Powiatowe w Kielcach, które uzyskało zgodę marszałka na skorzystanie z sali Wojewódzkiego Domu Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution