101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Busko uhonorowało swoją artystyczną ambasador

Data publikacji: 23.03.2019 22:02
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12. edycja plebiscytu Buskowianin Roku. Tytuł Buskowianina Roku otrzymała Tamara Maj

12. edycja plebiscytu „Buskowianin Roku". Tytuł Buskowianina Roku otrzymała Tamara Maj
Busko-Zdrój. 23.03.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Za nami 12. edycja plebiscytu „Buskowianin Roku". Honorowy tytuł wraz ze statuetką „Siewcy”, trafił do Tamary Maj, która od ponad ćwierć wieku pracuje w Galerii Sztuki „Zielona”. Jak powiedziała, cieszy się ze została nagrodzona nie za kolejne prace, tkaniny, obrazy, ale za to jaka jest i co zrobiła dla innych ludzi.

- Brak mi słów ze wzruszenia. Zaczęłam więcej myśleć co osiągnęłam, co zdobyłam ile udało mi się pomóc i zrobić tez dla innych ludzi. Obiecuje, że nie osiądę na laurach. Dalej będę działała twórczo i będę promować moje ukochane miasto - zaznacza laureatka.

Zdaniem Roberta Dąbala, dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, Tamara Maj to artystyczna ambasadorka Buska-Zdroju zarówno w kraju i za granicą.

- Chcemy podziękować za artystyczną promocję naszej gminy, za setki emocji, wrażliwość, prawdziwość, indywidualizm, a także uniwersalne przesłanie pani twórczości jakże bardzo aktu wlanej dla każdego z nas. Serdeczne gratulacje - powiedział.   

Podczas sobotniego wieczoru w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odznaczono także osoby, które w 2018 roku wyróżniały się działalnością na rzecz dobra publicznego. Wśród wyróżnionych znalazły się: Jadwiga Karczewska i Teresa Stępniewska.

Uroczystość przeplatały występy Marty Kostek wraz z Buską Orkiestrą Zdrojową. Zaś galę uświetnił koncert, solistki opery krakowskiej Karoliny Wieczorek ze Stowarzyszeniem Łódzkiej Orkiestry Zdrojowej.

Inicjatorem i głównym organizatorem plebiscytu „Buskowianin Roku” jest Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Gospodarzami wieczoru byli: burmistrz Waldemar Sikora i przewodniczący Rady Miasta Robert Burchan.

Tamara Maj urodziła się w Kielcach, ale dom rodzinny ma w Busku-Zdroju, ukończyła z wyróżnieniem  państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, a po powrocie do Buska zaczęła prace w Galerii Sztuki „Zielona”. Promuje i upowszechnia twórczość rodzimych artystów, uczy młodzież obcować ze sztuką, zachęca kuracjuszy do ponownych wizyt w Buku-Zdroju. Tworzy dziedzinę malarstwa i wikliny artystycznej. Ma w swoim dorobku ponad 60 wystaw indywidualnych. Tamara Maj brała także udział w ponad 200 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych oraz w 38 plenerach. Ponadto należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution