101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Eksperci uczyli jak postępować z agresywnym pacjentem

Data publikacji: 24.03.2019 13:27
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Kurs samoobrony

Kurs samoobrony
Kielce. 24.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni, a także wszystkie osoby pracujące na co dzień z pacjentami wzięły udział w kursie samoobrony dla pracowników służby zdrowia, który odbył w Kielcach. Uczestnicy mogli zapoznać z podstawowymi metodami obrony własnego zdrowia i życia.

Ewelina Żak jest pielęgniarką, chce nauczyć się zasad samoobrony, aby w pracy czuć się bezpiecznie.

- Mam do czynienia z osobami chorymi psychiatrycznie. Do poradni przychodzą pacjenci w różnym stanie, tak więc wolałabym czuć się w pracy bezpiecznie. Do tej pory nie miałam sytuacji zagrażających mojemu zdrowiu, ale warto pogłębiać swoją wiedzę w tej kwestii, nawet dla swojego własnego komfortu i samopoczucia - przekonuje.

Hubert Szczechla, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przekonuje, że pracownicy służby zdrowia podczas kontaktów z pacjentem agresywnym często są bezbronni.

- Często nie mają oni ochrony ze strony policji, warto znać podstawowe techniki samoobrony. Nie tylko, aby obronić się przed agresywnym pacjentem, ale udzielić mu pierwszej pomocy, gdy on nas zaatakuje - zaznacza.

Mateusz Augustyn, instruktor w Krav Maga Team, podkreśla, że pracownicy służby zdrowia coraz częściej spotykają się agresją ze strony pacjentów.

- Do aktów agresji dochodzi w całej Polsce, dlatego sytuacja, w której potrafią się obronić jest niezwykle ważna. Przekazujemy specjalistyczną i kompleksową wiedzę, jak zachowywać się w stosunku do pacjenta agresywnego i jak obronić się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia - dodaje.

Oprócz zajęć samoobrony podczas kursu uczestnicy mogli też porozmawiać z prawnikiem, a także psychologiem.

Kurs samoobrony dla pracowników służby zdrowia zorganizowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska oraz KravMaga Team Kielce. Patronem medialnym wydarzenia było Polskie Radio Kielce.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution