101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tarczyński do Jarubasa: historia was oceni [POSŁUCHAJ]

Data publikacji: 24.03.2019 14:56 / Data aktualizacji: 24.03.2019 21:09
Autor: Robert Kałuża , Kamil Król / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Program Minęła 20 na antenie TVP INFO. Debata Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego

Program „Minęła 20” na antenie TVP INFO. Debata: Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego
24.03.2019 / Fot. TVP INFO

- Witos przewraca się w grobie, cechuje was lewactwo, które wyniszcza Europę, lecz historia was oceni – mówił Dominik Tarczyński do Adama Jarubasa w programie „Minęła 20” na antenie TVP INFO. Były marszałek odpowiedział, że PSL jest.... kotwicą konserwatywną w Koalicji Europejskiej.

- Mówi pan, że jesteście partią konserwatywną - kontynuował poseł Tarczyński. Tymczasem przykładem tego, jak konserwatywni jesteście jest zaproszenie Conchity Wurst na Sabat Czarownic, za której występ pan zapłacił. Teraz dołączacie do tęczowego LGBT i pan mówi, że jesteście partią konserwatywną - dodał poseł.

Program „Minęła 20” na antenie TVP INFO. Debata: Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Adam Jarubas z Polskiego Stronnictwa Ludowego24.03.2019 / Fot. TVP INFO

Adam Jarubas odparł, że nie jest prawdą, że on zaprosił Conchitę Wurst na koncert, tylko zrobiła to Regionalna Organizacja Turystyczna.

Dominik Tarczyński i Adam Jarubas są kandydatami do Parlamentu Europejskiego z naszego okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Poseł Tarczyński zarzucił Adamowi Jarubasowi również i to, że pod jego rządami nasz region był na ostatnim miejscu, jeśli chodzi wykorzystanie funduszy unijnych.

- Nawet biorąc pod uwagę pre-umowy, czyli dwuetapową formę rozliczania się, to jest to tylko 45%, więc nie ma nawet połowy tego, co mogłoby wykorzystane - mówił Tarczyński. Przypomniał, że Komisja Europejska objęła specjalnym nadzorem nasz region w kwestii wydawania funduszy.

Adam Jarubas utrzymywał, że fundusze były wydawane sprawnie.

- To pod pana rządami zadłużenie szpitala wojewódzkiego sięgnęło 60 milionów złotych. Jest pan symbolem tego, jak nie zarządzać funduszami unijnymi - przypominał dalej Dominik Tarczyński.

Adam Jarubas nie bardzo mógł odnieść się do wszystkich zarzutów, ponieważ pozostali uczestnicy programu przejmowali głos.

Wracacie do historii ZSL - podsumował debatę Dominik Tarczyński oceniając marksistowskie zapędy frakcji, w której działa PSL w Unii Europejskiej.

Posłuchaj audycji:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution