101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Sandomierzanie wspierają Tomka

Data publikacji: 24.03.2019 15:07
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Sandomierz. Akcja charytatywna na leczenie chorego Tomasza Płatosa

Sandomierz. Akcja charytatywna na leczenie chorego Tomasza Płatosa
Sandomierz. 24.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Gra terenowa, miejskie śniadanie, wielkanocny kiermasz i pokaz amerykańskich samochodów to tylko niektóre atrakcje towarzyszące akcji charytatywnej, która odbyła się w Sandomierzu.

Wiele środowisk przy udziale miejskich instytucji zbiera pieniądza na leczenie chorego na glejaka mózgu 34-letniego Tomasza Płatosa, męża i ojca dwóch córek.

Sandomierzanie oraz turyści podkreślali, że trzeba pomagać drugiemu człowiekowi, dlatego warto wspierać tego typu akcje. Podobnego zdania jest przewodniczący Rady Miasta Wojciech Czerwiec, który powiedział, że każda akcja charytatywna integruje ludzi i cieszy go, że tak dużo różnych osób poświeciło swój czas i pieniądze w imię wyższego celu.

Jego zdaniem miejskie śniadanie to inicjatywa, którą warto kontynuować włączając w to na przykład sandomierską szkołę gastronomiczną posiadającą duży potencjał.

Anna Zybała, koordynatorka akcji, powiedziała, że na dalsze leczenie Tomasza potrzeba jeszcze 360 tysięcy złotych . Dotychczasowa terapia, którą przeszedł w Monachium dała  dobre rezultaty.

- Wszyscy mamy szansę na to, aby wyciągnąć Tomka z tej choroby. Wierzymy w to i dlatego  będziemy organizować kolejne zbiórki pieniędzy - dodała.

Wczoraj, podczas biegu nocnego, wolontariusze zebrali do puszek 9 tysięcy 700 złotych.  Leczenie sandomierzanina można wesprzeć także odliczając 1 procent podatku na rzecz Caritas Diecezji Sandomierskiej z dopiskiem „Darowizna dla Tomasza Płatosa” lub wpłacając pieniądze na konto Fundacji Alivia.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution