101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Województwo ma nowego sekretarza

Data publikacji: 28.03.2019 13:54
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Mariusz Bodo nowy sekretarz województwa

Mariusz Bodo, nowy sekretarz województwa
Skarżysko-Kamienna. 30.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Obecny dyrektor Departamentu Organizacyjnego i Kadr w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach Mariusz Bodo wygrał konkurs na stanowisko sekretarza województwa. Jak mówi, cieszy się z objęcia nowej funkcji, która jest awansem w stosunku do obecnego stanowiska.

– Przede mną duże wyzwanie i ciężka praca. Awans oznacza, że będę zajmował się tym, czym do tej pory, ale na większą skalę. Będę czuwać nad organizacją pracy w całym urzędzie, by wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z prawem. A jak wiadomo, urząd to niemała jednostka. Pracuje w niej ponad 800 osób – mówi.  

Informacja o objęciu stanowiska sekretarza przez Mariusza Bodo nie jest zaskoczeniem, ponieważ marszałek Andrzej Bętkowski rekomendował tę kandydaturę, jeszcze przed ogłoszeniem konkursu. Mariusz Bodo nie ukrywał, że jest zainteresowany stanowiskiem i współpracą z obecnym marszałkiem, z którym się dobrze znają. Obydwaj są członkami Prawa i Sprawiedliwości, mieszkają w Skarżysku-Kamiennej, przez lata ze sobą współpracowali.

Zanim Mariusz Bodo rozpoczął pracę w urzędzie marszałkowskim w Kielcach, był naczelnikiem wydziału organizacyjnego w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. W ostatnich wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Przegrał dopiero w drugiej turze. Jest radnym miejskim.

Do konkursu na stanowisko sekretarza stanęły dwie osoby. Komisja uznała, że kandydat w najwyższym stopniu spełnia wymagania niezbędne do podjęcia pracy. Komisja wysoko oceniła kompetencje kandydata, poziom udzielonych odpowiedzi na zadane pytania w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętność prezentacji posiadanej wiedzy, długoletnie doświadczenie zawodowe w administracji publicznej oraz wyobrażenie kandydata o pracy na stanowisku.

Mariusz Bodo rozpocznie pracę na nowym stanowisku od 1 kwietnia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution