101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Latosiński protestuje przeciw zmianom w komunikacji

Data publikacji: 02.04.2019 11:27
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Bogdan Latosiński poseł PiS

Bogdan Latosiński, poseł PiS
Kielce. 25.07.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Poseł Bogdan Latosiński interweniuje w sprawie zapowiadanych zmian w komunikacji miejskiej w Kielcach i likwidacji niektórych połączeń. Parlamentarzysta, który jest też przewodniczącym Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego MPK w Kielcach złożył interpelację do prezydenta Kielc.

Jak mówi Bogdan Latosiński, skłoniły go do tego liczne głosy mieszkańców, niezadowolonych z proponowanych rozwiązań.

- Moim zdaniem, część tych ruchów jest nieprzemyślana. Przykładem może być zmiana trasy linii nr 1. Spowoduje to duże utrudnienia dla mieszkańców ulicy Kleckiej. W proponowanym przez ZTM nowym przebiegu trasy, młodzież i dzieci z ulicy Kleckiej będą pozbawione bezpośredniego dojazdu do szkoły przy ulicy Wrzosowej, którą w nowym rozkładzie linia nr 1 będzie omijać. Niezrozumiałym dla mnie jest przesunięcie trasy jedynej linii obsługującej ulicę Klecką - dodaje.

Bogdan Latosiński zaznacza, że po wprowadzeniu zmian, młodzież dojeżdżająca do szkoły przy ulicy Wrzosowej będzie zmuszona do przesiadki na Bukówce. Jak dodaje parlamentarzysta, zmiany w komunikacji powinny przede wszystkim ułatwiać komunikację pasażerom, a nie jak w tym przypadku utrudniać.

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu, Zarząd Transportu Miejskiego oprócz podwyżki cen biletów zapowiedział likwidację linii autobusowych nr 3, 37 i 40. A także zmianę tras siedmiu kolejnych w tym linii nr 1.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution