101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Lotnisko nie powstanie, ale co z terenem w Obicach?

Data publikacji: 03.04.2019 18:48
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przewodniczący Rady Miasta Kamil Suchański domaga się od władz Kielc podjęcia działań związanych z optymalnym wykorzystaniem gruntów, przeznaczonych na budowę lotniska w Obicach.

- Po rezygnacji z tej inwestycji, przeznaczając te tereny pod działalność gospodarczą, mamy szansę wpłynąć znacząco na rozwój nie tylko Kielc, ale całego województwa świętokrzyskiego. W związku z powyższym zwracam się o podjęcie działań zmierzających do aktualizacji operatu szacunkowego wartości nieruchomości w Obicach, określenia ich statusu prawnego w kontekście wykorzystania pod działalność gospodarczą oraz opracowania koncepcji zagospodarowania terenów w Obicach w zakresie uzbrojenia terenów pod inwestycje – czytamy m.in. w interpelacji, która trafiła na biurko prezydenta miasta.

Zdaniem Kamila Suchańskiego w tej sprawie niewiele się dzieje. Przewodniczący jest już po rozmowach z Marcinem Perzem, prezesem Starachowickiej Strefy Ekonomicznej, aby te tereny skutecznie zagospodarować. Kamil Suchański podkreśla, że jest to doskonały obszar pod inwestycje, na którym miasto może tylko zyskać.

– Na początek trzeba sprawdzić, które działki były wykupione, a które wywłaszczone pod konkretną inwestycję, jaką było lotnisko. Stan prawny tych drugich trzeba w pełni uregulować – dodał.

Przewodniczący Rady Miasta zaznacza, że potencjalni inwestorzy powinni mieć uzbrojony grunt, na którym mogliby realizować swoje inwestycje. Warto nawiązać współpracę z fachowcami, czyli np. ze Specjalną Starachowicką Strefą Ekonomiczną, czy Agencją Rozwoju Przemysłu, aby ten teren mógł się znaleźć w bazie ofert, do której wgląd mają m.in. znane koncerny motoryzacyjne, czy inne firmy. 

Bogdan Wenta prezydent Kielc informuje, że prowadzone były już wstępne rozmowy jak wykorzystać ten teren, ale nadal trwa analizowanie stanu prawnego.

- Niewątpliwie jest to teren, który po uzbrojeniu może być bardzo atrakcyjny nie tylko dla krajowych inwestorów - dodał.

Pod budowę lotniska w Obicach wykupiono 630 hektarów. Z budżetu miasta zainwestowano około 30 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution