101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wicepremier Szydło odwiedziła mieszkańców Jędrzejowa

Data publikacji: 04.04.2019 12:07 / Data aktualizacji: 04.04.2019 21:57
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Wicepremier Beata Szydło z wizytą w Jędrzejowie

Wicepremier Beata Szydło z wizytą w Jędrzejowie
Jędrzejów. 04.04.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Jędrzejowie przebywała wicepremier Beata Szydło. Na wstępie spotkania z mieszkańcami przypomniała, że dziś Sejm przyjął ustawę Emerytura Plus. To oznacza, że wszyscy emeryci i renciści otrzymają tzw "trzynastkę".

- To projekt, który wpisuje się w propozycje programowe PiS i rządu jakie zostały kilka tygodni temu ogłoszone i wdrożone do realizacji. Uzupełniają one program rządu realizowany od 2015 roku - mówiła liderka listy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do PE.

Jak przypomniała Beata Szydło - w tym okresie największy nacisk rząd kładł na programy i projekty społeczne. Realizowane są one także w Jędrzejowie i powiecie jędrzejowskim. Budowana jest obwodnica miasta, a w ramach Funduszu Dróg Samorządowych pozyskiwane są pieniądze na modernizację dróg gminnych i powiatowych.

Ponadto w ramach programu Senior Plus w Jędrzejowie powstanie klub seniora. Osoby starsze będą mogły tam spędzać czas i rozwijać swoje pasje oraz talenty. W powiecie jędrzejowskim powstają również Otwarte Strefy Aktywności, gdzie wolny czas mogą spędzać całe rodziny. Wicepremier przypomniała o programie Dobry Start w ramach, którego rodzice otrzymują pieniądze na wyprawki dla dzieci oraz programie 500 Plus, który został rozszerzony w ramach Nowej Piątki PiS.

- Nie brakuje również programów infrastrukturalnych, adresowanych do mniejszych miejscowości i samorządów. W ramach nowej perspektywy programowej uruchomimy program wspierania połączeń komunikacyjnych dla mniejszych miejscowości - informowała Beata Szydło.

Jak dodała, w lipcu uruchomiony zostanie program 500 Plus dla każdego dziecka, natomiast we wrześniu będą przedstawione propozycje rozwiązań zmniejszających obciążenie podatkowe w Polsce. 

- To wszystko jest możliwe, ponieważ umiemy gospodarować finansami publicznymi i uszczelniliśmy podatki, które wyprowadzane były przez mafie podatkowe. Uważamy, że z rozwoju gospodarczego ma prawo korzystać każdy obywatel. Dlatego uruchomiliśmy takie programy i projekty, które trafiają do najszerszych grup, aby poprawić życie zwykłych obywateli, przywrócić godne życie polskich rodzin oraz zlikwidować biedę i ubóstwo wśród dzieci. Do dziś programem, który jest symbolem nie tylko rządu, ale i ma znaczenie społeczne, demograficzne i rozwojowe jest program 500 Plus, który wprowadzony został w 2016 roku - przypomniała Beata Szydło.

Podczas spotkania wicepremier wspomniała również o tzw. budżetówce. Jak zadeklarowała o tej grupie rząd na pewno nie zapomni.

- Teraz tym największym wyzwaniem dla rządu jest sytuacja nauczycieli. I chociaż rozmowy prowadzone w Warszawie nie są łatwe, to pokazują, że wszystkie strony rozumieją, że sytuacja jest trudna. To zawód, który wreszcie musi być doceniany materialnie. Trzeba zastanowić się nad zmianami systemowymi, aby nauczyciele poczuli, że to co robią z ogromna pasją jest szanowane przez państwo. Nadrabiamy wieloletnie zapóźnienia - mówiła Beata Szydło.

- Wierzę w to, że wspólnie rozwiążemy problem sytuacji nauczycieli bez nacisków politycznych - dodała.

Podczas spotkania apelowała również o poparcie dla PiS w tegorocznych wyborach, aby rząd mógł dalej realizować wdrożone już projekty oraz wprowadzać nowe programy ważne dla Polaków.

- Trzeba wziąć udział w wyborach i majowych i jesiennych, bo to nasza wspólna sprawa oraz odpowiedzialność za Polskę i przyszłość - stwierdziła.

Mieszkańcy Jędrzejowa pytali m.in. o rządowe pieniądze na rozbudowę i modernizację Szkoły Podstawowej w miejscowości Piaski o jakie ubiega się gmina Jędrzejów. Nie zabrakło tematów rolniczych czy dotyczących modernizacji najważniejszej trasy kolejowej w regionie na odcinku Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów.

W spotkaniu obok mieszkańców Jędrzejowa uczestniczyła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik, Marek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, starosta jędrzejowski Paweł Faryna, wicestarosta Maria Barańska oraz burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution