101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szkoła muzyczna po remoncie. Na elewacji pojawiła się klawiatura fortepianowa

Data publikacji: 04.04.2019 14:01
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Skarżysko. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego

Skarżysko. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego
04.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Państwowa Szkoła Muzyczna w Skarżysku-Kamiennej wygląda jak nowa. Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek został docieplony, a część sal lekcyjnych i korytarze zostały zmodernizowane.

Wymieniono instalację centralnego ogrzewania, stolarkę, a na elewacji pojawiły się grafiki przedstawiające instrumenty muzyczne, czy układ klawiszy na fortepianie.

- Rysunki nawiązujące do muzyki, jak np. klucze wiolinowe czy nuty, zostały wkomponowane także w przestrzeń wewnętrzną szkoły - informuje dyrektor szkoły Ewa Krakowiak.

Remont przeszło też 8 z 30 klas. Prace były prowadzone tak, aby zachować właściwości akustyczne pomieszczeń. Zamontowano więc dźwiękoszczelne drzwi i wygłuszono ściany. 

Przez ostatnie miesiące, zajęcia odbywały się w budynku Gimnazjum numer 2. W odnowionej siedzibie uczniowie pracują od początku tego miesiąca, a wciąż trwa zagospodarowywanie klas. Wkrótce pojawią się osłony na okna i ozdoby ścian. To dodatkowo poprawi akustykę.

Jak podkreśla Ewa Krakowiak, trzeba jeszcze poprawić niedoróbki budowlane. Skarży się też, że remont znacznie się opóźnił. Miał się zakończyć do 31 stycznia, a prace przeciągnęły się o dwa miesiące. Z tego powodu, w tym roku nie odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Młodych Pianistów nad Kamienną. Zazwyczaj organizowany był w kwietniu, ale nie było gwarancji, że do tego czasu zakończy się modernizacja szkoły.

Szkoła Muzyczna w Skarżysku istnieje od 1962 roku. Kształci około 140 uczniów w klasie fortepianu, gitary, akordeonu, perkusji, klarnetu, saksofonu, skrzypiec oraz nowość w tym roku w klasie trąbki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution